Cyclocross : UCI’ın Sven Nys ile Röportajı

02/02/2013  //     //  Diğer Bisikletler ( Cyclocross - Tandem - Fixed- BMX - FR )

 

 

7 kez UCI Cyclocross Dünya Kupası kazanmış olan Belçika’lı sporcu Sven Nys’in Lousville’de UCI ile yapmış olduğu röportajı sizlerle paylaşıyoruz. Amerika’da ilk defa gerçekleşecek UCI CX Dünya Şampiyonası için Sven Nys’in yorumları şöyle;

 

 

“Bunun hayli ilginç olduğunu düşünüyorum çünkü ilk defa denizaşırı bir ülkeye gidiyoruz. Bunun Cyclocross için iyi bir tanıtım olduğunu düşünüyorum. Geçen yıl Amerika’da CX’in baya büyüdüğünü, geliştiğini gördük. Bu, gereken birşey. Biz avrupalılar olarak, Amerika’ya gidip aynı zamanda bu sporun tanıtımı için de uğraşıyoruz.

 

 

Bu yarışın yeni bir kıta üzerinde düzenleneceğinden mutlu olan Nys, Lousville 2013’ün, CX’in tanıtımı için ideal olacağını belirtiyor.

 

Amerika’da birçok insanın Avrupa’nın CX yarışçılarını yüksek performanslarını gösterirken görmeyi istediklerini paylaşan sporcu, 1976 doğumlu ve 7 defa CX Dünya Kupası zaferine sahip. 2005’te Dünya Şampiyonu olmuş olan Nys, Louisville’deki yarış için hava şartları ne olursa olsun kendi dahil yarışçıların hepsinin koşullara göre hazırlıklı olacaklarını söylüyor. Her parkurda yeterli özgüvene sahip olduğunu belirten yarışçı, geçtiğimiz yıl Belçika’daki yarışta 50-60.000 izleyicinin bulunduğu yarışta harika bir ortam olduğunu vurguladı. Tabi Amerika’da da birçok insanın bu spora ve yüksek performanslıları izlemeye istekli oldukları bilgisine dayanarak, kendilerini nasıl bir ortamın beklediği konusunda merak ettiğini de ekledi.

 

Louisville 2013 parkurunun görünümü

 

Bu sporun sadece Belçika’da değil, aynı zamanda avrupada ve tüm dünyada yaygınlaştığını, ilginin giderek arttığını belirten yarışçıyı 2 Şubat 2013 günü gerçekleşecek yarışta yeni tecrübeler bekliyor olacak. Amerika ile 8 saat farkımızdan dolayı yarışın henüz tamamlanmadığı bilgisini de hatırlatalım.

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın