4X Dünya Şampiyonası Leogang Bikepark’da Yapıldı

06/09/2012  //     //  Diğer Bisikletler ( Cyclocross - Tandem - Fixed- BMX - FR )

 

www.bikepark-leogang.com

 

 

1 Eylül’de Avusturya’nın Salzburgerland şehrinde gerçekleştirilen 4X Dünya şampiyonasında erkeklerde Roger Rinderknecht  şampiyon oldu. Bayanlardaki sonuç ise hiç şaşırtıcı değildi.2011’nin Dünya şampiyonu  Anneke Beerten  yine kürsünün en üstünde yer alarak hayranlarını sevindirdi.

 

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde de belirttiğimiz gibi Guido Tschug tarafından tasarlanan parkurda güzel bir havada gerçekleştirilen finallerde sıkı bir mücadele vardı. Bir gün önce yağan yağmur parkurun ıslak ve çamurlu olmasına sebep olmuştu.  Bu durum yarışmacıları sadece birbirleriyle değil parkurla da mücadele etmek zorunda bıraktı. Genel olarak bu tip parkurlar 4X bisikletçilerinin hoşuna giden parkurlar olmasıyla birlikte bir çok kazaya da neden oldu.

 

 

Erkeklerde 50 finalist  final vizesi alabilmek için kıyasıya yarıştı. Günün merakla beklenen yarışı İsviçreli Graf ve Rinderknecht ile Çek sporculardan Slavik ve Mechura’nın mücadelesiydi. Yaklaşık 4000 seyirci yarışçıları daha yakından göre bilmek için Leogang Bikepark’ı doldurmuştu. Çek Cumhuriyeti sadece finalistleriyle değil tribündeki seyirci topluluğuyla da 4X’e büyük ilgi duyduğunu fazlasıyla gösterdi.  Finalde Roger Rinderknecht olimpiyatlardan daha iyi bir performans sergileyerek  Michael Mechura’yı geride bıraktı ve Dünya şampiyonu ünvanını aldı. Elemelerin en hızlı ismi David Graf finalde çok şansızdı, Tomas Slavik ile geçirdiği talihsiz kaza sonucu ancak 4. olabildi.  Slavik kazadan sonra hızlı bir şekilde toparlandı ve Graf’dan önce finişi geçerek 3. oldu.

 

 

Erkekler 2012 Dünya şampiyonası 4X final sonuçları:

 

Büyük Final:

 

1. Roger Rinderknecht(SUI)

2. Michael Mechura(CZE)

3. Tomas Slavik(CZE)  

4. David Graf(SUI)

 

Küçük Final:

 

1. Michal Prokop(CZE)

2. Lukas Mechura(CZE)

3. Graeme Mudd(AUS)

4. Benedikt Last(GER)

 

 

Bayanlarda ise 4X’in Hollandalı kraliçesi Anneke Beerten  performansıyla kimseyi şaşırtmayarak  2. kez Dünya şampiyon oldu. Çek Cumhurıyeti bayanlarda da kürsüden inmeyerek Romana Labunkova ile 2. olurken Fransız Celine Gros 3. oldu. Ev sahibi Avusturya’nın madalya umudu Anita Molcik parkurun kayalık bölümde geçirdiği kaza yüzünden ancak 4. olabildi. 

 

 

Bayanlar 2012 Dünya şampiyonası 4X final sonuçları:

 

Büyük Final:

 

1. Anneke Beerten(NED)

2. Romana Labunkova(CZE)

3. Celine Gros(FRA)

4. Anita Molcik(AUT)

 

Küçük Final:

 

1. Lucia Oertjen(SUI)

2. Melissa Buhl(USA)

3. Steffi Marth(GER)

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın