2012 Londra – Pist Dünya Kupası Finali 17-19 Şubat

15/02/2012  //     //  Diğer Bisiklet Haberleri, Diğer Bisikletler ( Cyclocross - Tandem - Fixed- BMX - FR )

 

Pist Bisikletinin 2012 Dünya Kupaları finali 17-19 Şubat’ta Londra’da yapılacak. Önceki dünya kupalarına oranla Londra’nın oldukça görkemli geçeceğini söylemek yanlış olmaz. Katılım ve ilginin hem sporcu, hem izleyici hem de basın ilgisinin üst düzeyde olacağı bekleniyor. Bu dünya kupası aslında Londra’nın Olimpiyatlar öncesi yeni velodromunun ve organizasyon komitesinin testi olacak. Sporcular açısından da durum pek farklı değil. Yarış atmosferi Olimpiyat gününün bir antrenmanı olacak. Özellikle ev sahibi İngiltere takımları kendi evlerinde, pist bisikletinde büyük başarılar elde etmeye odaklanmış durumda. Yaklaşık 1 yıldır sürekli gazetelerde, dergilerde gündemi canlı tutan sporcular verdikleri demeç ve raporlarla halkın ilgisini de canlı tutmayı başardılar.

 

 

Bu yaz Olimpiyatlara ev sahipliği yapacak Londra’nın yeni Velodromu ve Londra Olimpiyat Oyunları Organzasyon Komitesi (LOCOG) için bir ön deneme mahiyetinde değerlendirilecek. Ve elbette yarışacak sporcuların da dünya kupasının son ayağının ötesinde Olimpiyat deneme yarışı havası hem zorlayıcı hem de olağandan heyecanlı geçecek. Olimpiyatın performansları yerle bir eden sporcu üzerindeki heyecan ve adrenalin ile yüzleşmesi bu hafta pist bisikletçileri için şans olacak.Ayrıca Dünya Kupalarının son ayağı Londra Olimpiyatlar için en yüksek puan veren yarış olarak büyük önem taşıyor.

 

Türkiye’den katılacak Recep Ünalan 12 Şubat’ta Londra’ya geçti. Recep Ünalan ile Londra hakkında görüşmemizde, “Dünya
şampiyonası her sporcunun rüyasıdır. Bu rüyayı gerçekleştirmek için
kendimi hazır hissediyorum ve bu potansiyeli kendimde görüyorum. Hedefim
ilk kez bir dünya şampiyonasında elit kategoride madalya alan bir Türk
sporcusu olmak.
” diyerek hedeflerinden bahsetmişti. Türkiye’nin pist bisikletinde Olimpiyatlara katılıp katılamayacağına Ünalan’ın Londra dereceleri büyük ölçüde etki edecek. Son dünya kupasın Londra’dan sonra Nisan başında Avusturalya Melburn’de gerçekleşecek Dünya Şampiyonası, Olimpiyatlara doğru büyük önem arz ediyor.

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın