Zero Gravity Crew – Sıfır Yer Çekimi Ekibi

27/11/2014  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

“Türkiye’nin ilk ‘EXTREME’ bisiklet organizasyonlarını ve Dawnmall yarışlarının organizatörlüğü’nü yapan Emrah Özbay’dan Antrenörlüğünü ve Organizatörlüğünü yaptığı Zero Gravity Crew (Sıfır yer çekimi ekibi), Extreme bisiklet ve Dawnmall yarışlarıyla ilgili, yaptıkları ve gelecekte yapacakları organizasyonlar hakkında sizler için bilgiler aldık.

 

rotwild-emrah-downmall (18)

 

 

“Türkiye’nin ilk Extreme Bisiklet Organizatörü ve FRMTB lisanslı sporcusuyum. Bisikletin gelişmekte olduğu ülkemizde, insanlar yavaş yavaş daha kaliteli markalar ve spor araçları ile tanışmaya başlamış durumdalar. İnsanlar artık eğlence ile spor aktivitelerini birleştiren hobiler ile ilgileniyorlar ve bu bisiklet sektörünü olumlu yönde etkilemekte.

Bizde spor ve eğlence kavramına olanak sağlayan bu yaşamın bir parçası olarak yola çıktık. Bisikletlerimizi alıp arka bahçemizin köşesindeki rampaları atlamayı bırakarak, ilgi alanı olsun olmasın herkesi buna dahil etmeyi amaç edindik. Yolculuğumuzun başında aktivitere katılırken şu anda Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk AVM inişi Downmall Turkei 2014 yarış serisini mükemmel seyirci ve katılımcıya ulaşarak tamamlamış durumdayız.

Bisiklet sektörünün izleyicisini bütün bisikletçiler bilirler, 500 kişi ,50 kişi, bazen 30 kişi, en fazla 1000 kişi bu yarışları canlı olarak izler. Üç Avm de gerçekleşen yarışlar sırası ile,

İskenderun AVM 28000 izleyici,

Antakya AVM 44000 izleyici,

Gaziantep AVM 38000 izleyiciye ulaşmış bulunmaktayız.

Yürüyen merdivenlerden bisikletleri ile son hız inip rampalardan atlayan bisikletçileri gördüklerinde, bisiklete binen veya binmeyen bütün izleyicilerin yüzlerindeki ifadeler  heyecan vericiydi. Bu yarışların hazırlık aşamaları da bizim açımızdan çok eğitici oldu, bu süreçte sistem ile ilgili çok fazla detay öğrendik ve kendimizi geliştirmeye adadık. Bu aktivite tasarısıyla Türkiye de bisiklet anlayışını değiştiren adam olarak anılmayı haketmeye başladığıma inanıyorum. Bundan sonraki süreçte ben Emrah Özbay, çalışma ortağı olduğum Michael Haltmeier ile Türkiye’de ve Avrupa’da farklı yarışlar düzenlemeye hazırlanıyoruz. 2015 sezonu için şimdiden çalışmalara başlamış bulunmaktayız.

İnsanların ilgisini çeken ve isteyen herkese katılma olanağı sağlayan yarışlar ve aktiviteler organize etmek için çalışıyoruz.

Türkiye’nin bütün illerinde, AVM’ler ve Belediyeler ile çalışarak özel showlar ve yarışlar düzenlemeyi amaçlıyoruz. Avrupa da ve dünya da uygulanan ve daha önce hiç denenmemiş olan bir kaç showu ülkemizde uygulayarak, dünyada ki bütün bisiklet izleyicilerinin dikkatini burada, ülkemiz de toplamaya kararlıyız. Yarışların yanı sıra yakın zamanda Sıfır Yerçekimi ekibi olarak bisiklet eğitimleri, özel turlar, Dağ Bisikleti turları ve aktiviteler yapmayı hedefledik. Tamamen profesyonel çalışma prensibi ile amatör ruhun heyecanını birleştiren, yeni aktivitelerde herkesi aramızda görmek isteriz. Şu an internet sitemiz güncellenme aşamasında olduğundan, Aralık ayında yeni altyapısı ve yeni tasarımı ile yayına girmesini bekliyoruz. Bizimle iletişime geçmek isteyen arkadaşlarımız, facebook sayfamız olan Zero Gravity Crew dan bizimle iletişime geçebilirler.”  Emrah  Özbay

 

rotwild-emrah-downmall (1) rotwild-emrah-downmall (2) rotwild-emrah-downmall (3) rotwild-emrah-downmall (4) rotwild-emrah-downmall (5) rotwild-emrah-downmall (6)

rotwild-emrah-downmall (16) rotwild-emrah-downmall (17)

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın