Willow Koerber Rockwell Parkurlara Pietermaritzburg ile Dönüyor

15/03/2012  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

Cross Country takipçilerinin yakınen tanıdığı isim Willow Koerber, güzelliği, cesur pozları ve yaşam felsefesinin renkliliği ile hayranlarını beslerken bir yıllık sessizliğini bu hafta sonu Güney Afrika-Pietermaritzburg parkurunda bozacak. Geçen yıl da MTB Dünya Kupalarının açılış yarışı olan 2011 Pietermaritzburg’da start alacakken, yarıştan bir gün önce hamile olduğunu öğrenmesi üzerine start almamıştı. Sessizliğini sadece parkurlardan uzak kalarak sürdüren, ama hamileliği, doğum sonrası yaşamının her karesinde hayranlarını kendinden uzak tutmayan parkuru cesur kadını, Pietermaritzburg ile dönüş yapacak. Anneliğin daha da güzelleştirdiği, gençleştirdiği Amerikalı sporcunun 1 yıl uzak kaldığı parkur heyecanında öncelikli hedefi Dünya Kupaları ve Olimpiyatlar rüyasını hayata geçirmek.

 

Willow Rockwell(Koerber)’in 17 yıllık bisiklet geçmişinde bu dönüş büyük anlam ifade ediyor. Şimdilerde iki aylık olan bebeği Raven ve yarışlarda kendini yalnız bırakmayan eşi Myles Rockewell ile Pietermaritzburg parkurunda özlenen performansını sergileyecek. Willow, “Raven’e hamile olduğumu geçen yılki Pietermaritzburg Dünya Kupasından bir gün önce öğrendim. Bu yüzden start almama kararı aldım. O dönemde 6 hafta boyunca oldukça farklı ve zor bir dönem oldu. Elbette bu farklılık iyi yönde olmuş olan farklılıklardı. Ve kesinlikle büyük değişiklikler oldu”. “Daha önce bisiklet yarışları hayaımın içindeyken ve birden hayatımda olmayınca kendimle yüzleştim.Ben kimim?, ne yapıyorum? sorularını sordum ve yarışların benim için önemi ile karşılaştım. Bu yüzden bu olay benim gözlerimi açtı diyebilirim.” dedi.

 

 

İki kez Dünya Şampiyonasında Bronz madalya alan Willow yarışlardan uzak kaldığı dönemde, “My Wheels gave me Wings”(Tekerlerim Kanatlarımı Verdi) kitabını yazdı. İlgilenenler Amazon.com’dan Willow’un kitabını bulabilirler. Kitabında aldığı kararlar ve öğrenme aşamasında yaptığı hatalar, yanlış kararlarını tüm detayıyla ve acımasızca kaleme almış. Bir sporcunun öğrenme aşamasındaki, deneme yanılma yöntemlerinin kendine vereceği zararlar konusunda mükemmel bir rehber kitap niteliğindeki detaylarını beğenerek okuyacağınıza eminim.

 

Willow,”2004 yılında başlayan gelişim sürecimde daha fazla yarışa katıldım ve daha üst düzeye doğru gelişim göstermeye başladım. Sürekli yeni şeyler öğreniyordum. Yeni antrenör bulma yolları, yeni teknikleri öğrenme aşaması gibi detaylarıyla aslında bu kitap çok uzun zamanda yazıldı. Kitabı yazma sebebim ise, herkesin bana hikayemi anlatmam gerektiğini söylemesi, sessiz kalan ve ilhama, desteğe, yol gösterilmeye ihtiyacı olan ve zaman kaybeden insanlara tecrübelerimi aktarmayı seçmem oldu.” dedi.

 

2012 sezonu ile dönüş yapan Rockwell’in huzurlu hayatında, büyük önceliği alan bebeği Raven ile birlikte büyük değişiklik olduğu gerçeğiyle, bu yıl Amerikalı,yetenekli sporcuyu önceki yıllara nazaran çok çok daha farklı izleyeceğimiz tahmin ediliyor. Yarışları özlediğini ve kendisi için anlamını dile getiren Willow’un yaşadığı kardinal değişikliklerin bu sezon farklı bir Willow performansı ile yansıyacağını beklemek, hayranları ve Cross Country severler için pek de yanlış olmaz.

 

 

Performansı için ise “Kendimi gerçekten kutsanmış biri olarak hissediyorum. 34 yaşındayım ancak çok uzun yıllar yarışabileceğimi hissediyorum. Ve bir de bebeğim var bu gerçekten inanılmaz.”, “Martin Whiteley(Antrenörü) ve Trek World Cycling(Willow’un takımı) benim için gerçekten şaşırtıcı oldu. Bebeğimin doğması sonrası, yarışlara döneceğimi söylediğimde Whiteley’in beni desteklemesi, ve hazırlamak için kendini ortaya koyarak beni desteklemesi inanılmazdı. Bunun için çok minnettarım” dedi. Performansının şuan hala tam olmadığı gerçeğini kabul eden Willow, hayal perestliği bir yana bırakaran Mayıs ayına kadar performansının %100 tamamlanacağını belirtti. “Bu son yarışlarla Amerika Bayan Olimpiyat takımı için hala şansım var.” diyerek sözlerine ekledi.

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın