Unior Tools Team 2013 Sezonu İçin Daha Güçlü

30/01/2013  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

2012 sezonunu ilk 15′ de tamamlayan UCI MTB takımı Unior Tools Team, yaptığı transferlerle kadrosunu güçlendirdi. Takım kadrosuna bu sezon,  2007 Junior Downhill Dünya Şampiyonu Ruadirh Cunningham, 2 kez XCO Dünya Şampiyonu ve Olimpik sporcu Tanja Zakelj ve Slovenya Gençler Downhill Şampiyonu Jure Zabjek ile güçlendirdi. Takıma yeni katılan isimler önümüzdeki sezon, Jess Stone, Ziga Pandur ve Necj  Ratur ile birlikte uluslararası arenada yeteneklerini sergileyecekler.  Takım DH ve XCO MTB Dünya Kupası, seçilmiş uluslararası yarışlar ve aynı zamanda enduro yarışlarında mücadele edecek.

 

Necj Rutar

 

Unior Tools Team, yaptığı bu transferler ile yeni büyük adımını atmışoldu ve yarışacağı yeni disipline de giriş yapmış oldu. Takım daha önce Slovenya ve Birleşik Krallık’ tan 6 sporcusu ile son 4 sezondur downhill yarışlarında mücadele ediyordu. Ancak Tanja Zakelj transferi ile Cross Counrty (XC) yarışlarında da mücadele etmeye başlayacak. Zakelj, 2006 Junior ve 2008 23 yaş Altı Dünya XC Dünya Şampiyonu olmuş, Londra 2012 Olimpiyatlarında da 10. sırada yer almıştı. 

 

Takım aynı zamanda DH kategorisinde de tam performans yarışacağının garantisini veriyor ve bu amaçla yaptığı transfer de bunu ispatlar nitelikte. Jess Stone ve Ziga Pandur’ a ka 2007 DH Gençler Dünya Şampiyonu Ruaridh Cunningham, takımın DH kategorisindeki gücüne güç katacak. Takım aynı zamanda takıma yeni katılan bir diğer isim olan Jure Zabjek ile DH Dünya Kupası’ nda Gençler Kategorisi’ nde başarıyı kovalayacak. Slovenia’ dan bugüne kadar yetişmiş olan en yetenekli DH sporcusu olan Necj Rutar bu sezon Enduro yarışlarına odaklanacak. Takım Rock Jurca ve Ben Evans’ ın mekanikerliği, Tine Mahkovec’ in takım menajerliği ve Grega Stopar’ ın Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile desteklenecek. 

 

Ziga Pandur

 

 

Slovenya kuruluşlu takım ana sponsoru Unior Tools ile birlikte büyük adımlar attı ve bisiklet piyasasında önemli bir yere birlikte geldiler. Unior Tool 1919 yılında kurulduktan sonra Avrupa’ nın en büyüğü haline gelmiş el aleti üreticisiyken daha sonra bisiklet piyasası için alet üretmeye başlayan bir firma. Takımın diğer sponsorları ise şöyle; Trek, Sram, Schwalbe, Mapei, Motorex, Bontrager, Sixsixone, Crankbrothers, Adidas Eyewear, Royal, Gamut, Osprey, Lizzard Skins, Sapim, Mulebar, Roots, Toper, Fun Bike Park, Kranjksa Gora, GoBandit ve Teva.  Downhill kategorisinde yarışacak bisikletçiler Trek 9.9 Kadro, RockShox süspansiyon, Sram set, Avid Frenler, Bontrager jantlar ve Schwalbe lastikleri kullanacaklar. Enduro yarışlarına katılacak olan bisikletçiler Trek Slash kullanacak, Tanja Zakels ise XC yarışlarında Trek Superfly Sl 29er ve Sram XX komponenetlerini kullanacak.

 

Tüm bisikletçiler ve takım Abstadt’ ta (XCO) ve Fort  William’ da (DH) düzenlenecek olan RockyRoads UCI MTB World Cup için oldukça heyecanlı. Sporcuların hedefleri oldukça yüksek özellikle de podyum isteği çok fazla. Ayrıca takımın kuralı da oldukça basit, ” Yapabileceğinin en iyisini yap ve eğlen.” 

 

Bisikletçilerin sezon öncesi takım ve planları ile ilgili açıklamaları ise söyle,

 

Ruaridh Cunningham: ” Geçtiğimiz yıl Trek kullanmıştım. Unior Tools takıma geçiş yapmak bana inanılmaz fırsatlar sunuyor. Takımla birlikte ve onların desteği ile hedeflerime ulaşacağımı  ve sezonumun iyi geçeceğini düşünüyorum. Dünya Kupası yarışında ilk 20′ de yer almayı istiyorum.”

 

Tanja Zakelj: ” Rahat insanlardan oluşan, harika bir sponsora sahip ve mavi renkli bir takım. Hedeflerime ulaşmamı sağlayacak harika bir kombinasyon. Dünya Kupası ve Dünya Şampiyonası’ nda yaptıklarımı tekrarlamak istiyorum. Hatta daha iyisini de yapmak istiyorum. Açıkcası dünya üzerindeki en iyi 15 bisikletçi arasında yer almak istiyorum.” 

 

Jess Stone: ” Şu anda tüm konsantrasyonumla, tüm zamanımı bisiklet sürmek için harcamak sezon için çok önemli. Kendimi iyi yarışlarda yer almak için odaklanmış ve hazır hissediyorum. Takıma yeni katılanlarla birlikte sürmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenmek istiyorum.

 

Ziga Pandur: ” Dileğim Dünya Kupası ve Dünya Şampiyonası’ nda ilk 30′ da yer almak ve bu, takımın bana vermiş olduğu büyük motivasyon ve destekle daha da mümkün olduğunu hissettiriyor. Her zaman, olmamız gerektiği yerde ciddiyiz, ancak aynı zamanda oldukça rahat bir ortama da sahibiz. Bu da benim tam aradığım şey. 

 

Necj Rutar: ” 2013 sezonu benim için tamamen yeniliklerle dolu. Enduro’ da yarışacağım, benim için yeni ve heyecan verici bir disiplin. Ayrıca takımda bir çok yeni deneyim yaşayacak. Özellikle Tanja ile XC kategorisinde. Tüm bunlar beni heyecanlandırıyor.

 

Jura Zabjek::  ” Bana bu fırsat tanındığı için çok mutluyum ve 2013 DH Dünya Kupası’ nda elimden gelenin en iyisini yapacağım. Sezon uzun ve sert olacak ancak şimdiden hedefimi koydum o da  IXS Avrupa Kupası. 

 

Jure Zabjek

 

 

Takım Menajeri Tine Mahkovic: ” Tanja Zakelj ile olan işbirliğimiz sayesinde bizim yeni rekabetler yaşamımızı sağlayacak. Bu oldukça iyi bir avantaj. Unior firmasının bisiklet malzemeleri piyasasından büyümesi bir sır değil XC’ de yarışacak olmamız firma için de oldukça iyi olacak. Necj’ in enduroda yarışma kararı da oldukça iyi ve tüm desteğimizle yanında olacağız. Ruaridh, Jess ve Ziga, büyük haran kitlelerine sahip bisikletçiler ve elde ettikleri başarılar takımımız ve sponsorlarımız için oldukça iyi promosyonlar olacak. Jure’ de oldukça hızlı ve DH Gençler kategorisinde çok iyi işler  yapacağından eminim. Takımdaki herkesin kendine özgü bireysel yetenekleri ile oldukça başarılı sonuçlar elde edeceğimizden eminim. Yollara çıkmak için sabırsızlanıyoruz. “

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın