UCI Mountain Bike World Cup XCO/DHI 5 Windham 2011 Heyecanı Başlıyor

08/07/2011  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

 

 

32 Ülkeden 400’ün üzerindeki yarışçı Dünya Kupası Şampiyonluğunu almak için bu hafta sonu Windham Dünya Kupası ayağında yarışacak. Amerika’da düzenlenen Windham Dünya Kupası Cross Country ve DownHill(Tepe İnişi) kategorilerinde yarışılacak. Pazar günü Downhill finalleri öncesi, genç sporcuların yetişmesi adına düzenlenecek küçükler kupası ile organizasyon renkli geçecek gibi görünüyor. Parkurun tamamlanması, profilinin belirlenmesi, güvenliğin hazırlanması sonrası izleyiciler için dört dörtlük organizasyon çalışması sergileyen Windham’da son hazırlıklar da tamamlandı. Ve yarış heyecanı için geri sayım başladı.

 

 

Downhill (Tepe İnişi) fanatikleri bu hafta sonu Amerikalı sporcu Aaron Gwin (Trek World Racing) ve İngiliz sporcu Tracey Moseley (Trek World Racing)’in 4.kez Dünya Kupası Şampiyonluğunu almak üzere verecekleri nefes kesici mücadeleyi izleyecek. Aaron Gwin 10 yıldan bu yana ilk kez Sıralama Listesinde lider olan bir Amerikalı sporcu olarak kendi evinde, Amerika’da yine performans sergileyecek. Gwin’in, son 10 yılın Amerikan efanesi olarak kendi evinde vereceği mücadelede büyük tezahürrat göreceği ve bu yıl performansının zirvesinde olduğunu sergilemeye devam etmesi bekleniyor. Favoriler geçen hafta Downhill Dünya Kupasının 4.ayağı olan Mont Sainte Anne‘den birincilikle ayrılmışlardı.

 

 

 

 

 

Cumartesi günü başlayacak Downhill heyecanı için Perşembe günü Windham parkurunda antrenman sürüşeri yapıldı. Yarın için en iyi performans sergilemek isteyen downhill sporcuları parkur içerisinde en iyi zamanlama için test sürüşlerini gerçekleştirdi. Cuma günü yapılan bayanlar downhill elemelerinde en iyi dereceyi Floriane Pugin çıkardı. 2.en iyi derece Rachel Atherton’dan geldi. Yarışın favorisi Tracey Moseley ise fazla enerji harcamadan elemeleri 3. olarak tamamladı. Downhill Finalleri Pazar günü yapılacak.

 

 

 

 

 

 

 

Cross Country’de dikkatler geçen hafta Mont Sainte Anne‘den başarıyla ayrılan Canada’lı sporcu Catharine Pendrel(Luna Team) ile geçen haftayı ikincilikle tamamlayan Fransız Julie Bresset’ın yeni kapışmalarında olacak. Dünya sıralamasındaki mücadelede iki güçlü ve teknik bayan en iyi performanslarını parkurda çıkarmak zorundalar. Geçen hafta kendi evinde Canada’da yapılan dünya kupasında muhteşem performansıyla bu yıl formunun zirvesinde olduğunu bir kez daha gösteren Catharine Pandrel bir aksilik olmaz ise Amerika’daki Windham kupası için de stratejik performans şovunu esirgemeyecektir. Yeterki teknik problem ve kaza yaşanmasın. Muhteşem bir Dünya Kupası kapışması için Dağ Bisikletinin kalbi bu hafta sonu Windham’da atacak.

 

 

 

Geçen hafta Canada- Mont Sainte Anne‘de fırtına gibi esen Çek sporcu Jaroslav Kulhavy (Specialized Racing Team) Dünya sıralama listesinde de birinci sırada. Geçen yıla nazaran bu yıl performansının zirvesinde olan Kulhavy, Mont Sainte Anne’de Julian Absalon’un yokluğunu iyi değerlendirdi. Nino Shurter dahi Kulhavy’nin 1 dakika 42 saniye ardından tamamlayabildiği dünya kupasında Kulhavy’nin Windham’da da asılacağını söylemek yanlış olmaz. Çünkü Julian Absalon Dünya Şampiyonalarına katılmak üzere Mont Sainte Anne ve Windham’da yarışamayacağını açıklamıştı. Dolayısıyla Absalon, Windham’da da start almayacak. Bu dünya kpası ayağını da en iyi dereceyle değerlendirmesi Kulhavy’nin kaçırmaması gereken bir fırsat olacaktır.

 

Cross Country Dünya Kupası Cumartesi günü gereçekleşecek. Dağ bisikletinde tüm algılar ve dağ bisikletinin kalbi bu hafta Windham’da coşkuyla atacak.

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın