Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası’nda Esra Kürkçü ve Abdül Kadir Kelleci Türkiye Şampiyonu Oldular

05/08/2014  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

Bu sene 2015 yılında Ay Yıldızlı formayı kimin taşıyacağını belirleyecek İstanbul Arnavutköy’de gerçekleştirilen Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası yoğun yağmur altında ağırlaşan parkurda hayli zorlu geçti. Sporcular yarışmanın yanında bisikletlerinde biriken çamuru temizlemek içinde ayrı bir çaba verdi kayganlaşan zeminde kontrole hakim olmak ve aynı anda rakiplerle kaza yapmadan mücadele etmek ve kayganlaşan kayalarda düşmemek için emek harcadılar ve parkur tam anlamıyla sporcuları zorladı. 4km civarında hazırlanan parkur görevlilerin yerinde müdahalesi ile tehlikeli olabilecek alanlar kapatılarak düzenlemeler yapıldı ve kazasız bir yarış gerçekleşti.

Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonazsı (14) Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonazsı (13)   Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonazsı (1)   Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonazsı (3) 7 7 kategoride 195 sporcunun katılım sağladığı yarışmada dereceye giren sporcular bu yılın şampiyonlarını belirlediler.
Elit Erkekler 1-Abdülkadir Kelleci 2-İsak Ünal 3-Bayram Eroğlu
Elit Kadınlar 1-Esra Kürkçü 2-Semra Yetiş 3-Asuman Burcu Balcı
Genç Erkekler 1-Yunus Emre Yılmaz 2-Onur Balkan 3-Emre Yavuz
U-15 Erkek 1-Tahir Buğra Yiğit 2-Halil İbrahim Doğan 3-Ümmet Adıgüzel
U-17 Erkek 1-Oğuzhan Tiryaki 2-Erdem Akgül 3-Kemal Karakoç
Yıldız Bayan 1-Keziban Koyun 2-Kader Şahin 3-Bensu Yıldız
Genç Bayan 1-Ayşe Çakır 2-Büşra Önder 3-Mesude Şenol
Master +30 1-Nevzat Kıral 2-Salih Manavoğlu 3-Kamil Akalp
Master+40 1-Bora Tirki 2-Cem Anamuroğlu 3-Erol Özbey
Master+50 1-Mehmet Bozdemir 2-Cengiz İçden 3-Fahri Cebecik

Genel Değerlendirme; Yarışmada sporcular arasında çekişme görülmeye değerdi ancak sıkışıklık yaşanan durumlarda genç sporcuların birbirine küfür etmesi sporculara yakışmayan hareketler olarak gözümüze çarptı. Parkur içinde denetim yetersizliğinden çoğu sporcu teknik destek noktası haricinde yardım aldılar .

Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonazsı (4)  Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonazsı (5) Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonazsı (6) Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonazsı (7) Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonazsı (8)

Master +40 kategoride Bora Tirki aramızdan ayrılan Kemal Merkit anısına kürsüye çıktı ve duygusal anlar yaşandı yarış boyuncada onun anıları ile dolu parkurda yarışan sporcular onu hiç unutmayacaklarını belirttiler.Aynı şekilde bizlerde kaybettiğimiz dostlarımızı Halil Korkmaz ve diğerlerini asla unutmayacağız ve onlar bizimle yarışmaya devam edecekler.   Evet bu yılında şampiyonları belli oldu umarız ülkemiz adına ilerleyen yarışlarda daha iyi dereceler alınmaya devam eder ve sponsorların desteği artarak Türk Dağ Bisikleti sporcularına gereken değer verilerek yurt dışında ülkemiz adına gereken yeri alırız diyerek bu yılın Türkiye Şampiyonasını özetliyoruz.

Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonazsı (10)   Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonazsı (9)   Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonazsı (11) Fotoğraflar: Gökay Konuk

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın