Trek World Racing ve Aaron Gwin Üzgün Ama Tam Profesyonel

30/11/2012  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

 

2013 sezonu için Cross Country’de yer almayacağını ancak Downhill’de daha da iddialı olacağını duyuran Trek World Racing  Amerika Ulusal Şampiyonu Aaron Gwin ile üç yıllık  bir sözleşme imzaladı. Bu süper sporcunun yanına yakışır oldukça sağlam bir kadro kuracağını bildiren takım sahibi Martin Whiteley 2008 yılında kurulup 2009 yılından itibaren saysız başarıya imza atan takımının UCI tarafından Elite Takımlar Kategorisine alınmış olmasının kendileri için son derece gurur verici olduğunu bildirdi.

 

 

2012 Dünya Şampiyonluğu’nun en güçlü adayı olan ve geçtiğimiz iki sezonda 13 Dünya Kupasının 9’unu kazanan ve ABD’den Aaron Gwin’in Leogang’ da ki yarışını tekrar hatırlayacak olursak; Aaron yarış esnasında bir kaza yaşamıştı kazadan sonra özellikle ön freninde oluşan mekanik problemi bir türlü yarış boyunca  çözemeyerek güvenli ve hızlı bir iniş sağlayamamış, 1dk 20sn bir fark yiyerek 183 sporcunun katıldığı yarışı 83. sırada tamamlamıştı. Yarışı kazanan Güney Afrika’lı  Greg Minnaar‘a Dünya Şampiyonluğu Ünvanı’nı da böylelikle kaptırmış olmuştu. Geçen senenin UCI Downhill Dünya Genel Klasman Sıralaması’nın üçüncüsü Greg Minnaar 1,522 puan ile birinci, az bir puan farkı ile biriciliği kaçıran ve bu sene tekrar çıkış yakalayan İngiliz Gee Atheron ise 1,515 puanla ikinci ve 2011 Genel Klasman Biricisi Gwin ise 1,375 puanla bu sene(2012) üçüncü olmuştu.

 

Dünya Şampiyonluğu hayalleri tek bir yarışta eriyerek, basamadığı fren yüzünden parmaklarının arasından yok olup  giden Aaron Gwin‘ın (ABD) ve Trek World Racing ekibi tam bir prefesyonel çalışma sergileyerek  Yarış sonrasında her iki freni de Shimano-Japonya’ya yolladılar ve burada bu frenler incelenerek Shimano’nun proto-tip olarak üreterek Aaron Gwin sürüşüyle test ettiği ama ona Dünya Şampiyonluğuna mal olan frenler hakkında veriler ile birlikte bir rapor verdiler ve sadece 2 hafta gibi süre sonra Norveç’te Shimano mühendisleri ve takım mekanikeri ile durum değerlendirmesi yaparak, neyin nasıl olması gerektiği konusunda firmaya gerekli geri dönüşüm bilgilerini ulaştırdılar.

 

 

En zor şartlarda proto-tip ürünlerin test edilmesinin günümüz profesyonel iniş takımları ve yarışları için olağan bir durum olduğunu ve bu gibi durumları yaşamalarının bu konuda aldıkları rolün bir parçası olduğunu kabul eden takım yetkilileri Dünya Şampiyonluğuna mal olan bu durumun  zamanlamasının ancak bu kadar kötü olabileceğini bildirdiler.

Bununla beraber toplanan bu geri bildirimlerin de üretici firma ve ürünü kullanacaklar için teknolojinin doğru ve olması gerektiği noktaya doğru ilerlemesi için gerekli olan süreçte son derece değerli olduğunu da  Trek World Racing Takım yetkilileri bildiriyor.

 

[View:http://vimeo.com/54329561:550:0]

 

Bize(Cyclingtr.com) bu bilgileri ulaştıran Martin Whiteley ve Trek World Racing Team‘a teşekkür ederiz.

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın