Slovenya – Kranjska Gora da Avrupa Masterler Dağ Bisikleti Şampiyonası

14/03/2011  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

   Ülkemizde son yıllarda masteler dağ bisikleti kategorisine verilen ilgi ve önemin giderek azalmasına rağmen Dünya’da ve Avrupa’da bir çok yeni organizasyonlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri olarak  2011 de Slovenya’da masterler için  tekrar uluslararası bir yarış düzenliyor. Kranjska Gora’nın yukarısında Vitranc Dağı’nın etekleri tekrar Ulluslararası dağ bisikleti yarışlarına ev sahipliği yapacak. Birçok uluslararası kış sporları organizasyonları ve yarışlarına da ev sahipliği yapan  Kranjska Gora bu sene ziyadesi ile Avrupa Bisiklet Federasyonu’un (UEC) güvenini kazandı ve bu yıl 24-26 Haziran 2011 tarihleri ​​ arasında gerçekleşecek olan Masteler  Avrupa Dağ Bisikleti Şampiyonası Olimpic Cross Country (XCO) ve Downhill (Tepe İnişi)  yarışları 2012 ve 2014 yıllarında da yine Kranjska Gora – Slovenya’da düzenlenecek. 


Photo: © LTO Kranjska Gora

 

Photo: © LTO Kranjska Gora

   Masters Şampiyonası 2010 yılın’da İrlanda Killarney’de yapılması palanladı fakat bu yarış ertelenince tekrar SlovenyaKranjska Gora  2009 yılındaki gençler, elit ve masterler kategorilerinde gerçekleştirdiği Avrupa Downhill Şampiyonası’ındaki başarılı organizasyonunu tekrarlamak üzere 2011, 2012 ve  2014 yıllanda Dünya Masterler Dağ Bisikleti  Şampiyonaların kendi evlerinde yapılması için gerekli müracatı yaptı ve  yarışın kendilerinde kalmasını sağladı. 

 

Photo credit © Anze Furlan

 

Photo credit © Anze Furlan

 

    Yetkililerce 2009 yılındaki downhill parkurunun hemen hemen aynı kaldığı, ancak 2010 yılında ulusal yarışlar için düzenlenmiş olan XCO parkurunun yenileneceği ve yeni parkurun bisiklet parklarından ve ormanlık bölümlerden geçeceği bidirilmiştir.

 

Photo credit © Anze Furlan

 

Photo credit © Anze Furlan

 

  XCO yarışları ve Downhill sırlalamaları cumartesi Downhill yarışları ise Pazar günü yapılacaktır.

  Tüm yarışçıların ailelerinin  ve arkadaşlarının da davet edildiği yarışlarda birçok eğlence ve etkinlikler vaad ediliyor.

Daha fazla bilgi için yarışın web sitesini ziyaret edin.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın