Sezonun İlk Yarışı Alanya Dağ Bisikleti Kupası Sona Erdi

02/01/2012  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR

 

 

2012 Sezonuna başladığımız ilk gün Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2012 yılı faaliyet programında yer alan ve Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) ile Alanya Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Alanya Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı’na, 10 ülkeden 19’u yabancı toplam 35 sporcu katıldı. Yarışı elit erkeklerde Avusturya’lı uwe Hockhenwarter kazandı.

 

 

 

Kızılalan’da 6,5 kilometrelik parkurda yağmur yağışı altında yapılan sezonun ilk yarışında sporcular 3 kategoride mücadele etti. Elit erkeklerde Avusturyalı Uwe Hockhenwarter 1 saat 33 dakika 54 saniyelik derecesiyle birinci sırada tamamlarken, aynı ülkeden Alexender Gehbauer 1 saat 37 dakika 32 saniye dereceyle ikinci ve Portekizli Rosa David Serralheiro da 1 saat 39 dakika 54 saniyelik dereceyle üçüncü oldu.

Elit bayanlarda ise İsviçreli Saner Marselle 1 saat 29 dakika 38 saniyelik süreyle birinciliği, Alman İvonne Kraft 1 saat 31 dakika 30 saniyelik süreyle ikinciliği ve Avusturyalı Lisa Hitterbaver 1 saat 34 dakika 23 saniyelik süreyle üçüncülüğü elde ettiği parkurda, 23 yaş altı kategorisinde de Belçikalı Fabricia Mels 1 saat 43 dakika 25 saniyelik dereceyle birinci, İtalyan Sarai Pietrov 1 saat 44 dakika 28 saniye ile ikinci, aynı ülkeden Bonetto Edoardo ise 1 saat 45 dakika 58 saniye ile üçüncü oldu.

 

 

Yarış sonunda dereceye giren sporculara madalyalarını Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve Alanya Belediyesi Spor Müdürü Saim Kanlı verdi.

Aslında yarışın özellikle bu tarihte yapılmasının en büyük sebebi Türk sporcuların Olimpiyat puanları için öne çıkmasını sağlamak olsa da ( hatta bir ara 100 euroluk yabancı katılım ücreti söz konusuydu ) ne yazıkki ilk üç te Türk sporcu görmemek gerçekten üzücü. Umarım sezonun ikinci yarışı olan ve yine Antalya da Gazipaşa da düzenlenecek olan Dağ Bisikleti Kupasında biraz daha yüzümüzü güldürürler.

 

 

Yarışın genel sonuçları ve diğer resimlerini en kısa zamanda sizlerle buradan paylaşacağız.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın