Selle San Marco-Trek Dağ Bisikleti Takım Tanıtımı Yapıldı

15/02/2013  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

 

 

Selle San Marco ile Trek işbirliği ile kurulan yeni dağ bisikleti takımı Selle San Marco-Trek, 9 Şubat Cumartesi günü,  İtalya-Rossano Venetto’daki basın toplantısında partnerlerinin, tam takım kadrosunun ve davetli basının katılımı ile Villa Caffo’da yapıldı. İtalya’nın büyük, sele üreticilerinden Selle San Marco, kendi takımını kurarak dünyadaki off-road imajını güçlendirmeyi amaçlıyor. Selle San Marco’nun Pazarlama Müdürü Federico Gardin; ” Protek tekonoloji ile donatılmış, özellikli selelerimizin değerlendirmelerini almak için kendi takımımızı oluşturmayı istiyorduk. Çünkü bize göre ürünlerin en iyi testini, kendi takımımız antrenman ve yarışlarında, en uç koşullarda, rahatlık ve dayanıklılığın denenmesi için yoğun kullanım ve geri dönüş garantisi ile yapmak mümkün. Kalite ve mükemmellik için, ürünlerin takım antrenman ve yarışlarında değerlendirilmesi önemli. Ayrıca ürünler, önemli dağ bisikleti yarışlarında kullanılarak, marka bilinilirliğinin sağlanması ve medyada yer almasını hedefliyoruz.” diyerek takım tanıtım toplantısında, dağ bisikleti sürecinde beklentilerini ve tanıtımın yanı sıra markalarının medyatik olmak üzere yarışlarda göz önünde tutulmasının beklendiğine değindi.

 

Takımın ikinci ismim sponsoru ve ortağı, Amerikan bisiklet markası Trek. Trek bisikletleri ve ihtiyaçları desteklemen üzere yeni takım projesine uzun soluklu ortaklık olarak görerek imza atmış bulunuyor. Selle San Marco-Trek takımının önemli XC yarışları, önemli Uluslararası yarışlar ve İtalya’daki dağ bisikleti maraton yarışlarına katılacağı, toplantıda yarış programı bilgileri olarak verildi. Projenin geliştiricisi Marco Trentin, ve Selle San Marco-Trek takım menajerinin ise Sandro Saponaro katılımında yeni takımın tanıtımı da yapıldı.

 

 

 

Yeni takımın 6 sporcudan oluşan kadrosunun tanıtımı, yeni maceralarındaki heyecanı aksettirerek yapıldı. Takım koordinatörü ve aynı zamanda kendisi de takımda atlet olarak bulunan Marco Trentin(Elit), “Takıma güvenip destek veren partnerlerimize borcumuzu ödemek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.” dedi. Yeni takımın kadrosundaki diğer isim; Johnny Cattaneo (Elit). 2010 sezonunda İtalya Maraton Şampiyonu olan Cattaneo, “Bu takım rüyanın gerçeğe dönüşmesi gibi. Proje olarak bana ilk anlatıldığında ben bu projeye o an gönülden inandım. Arkadaşlar ile aile ruhunu taşıyan bir takım benim hayalimdi.” dedi. Takımın diğer profesyonel tecrübeye sahip, güçlü ismi Walter Costa (Elit) hem takımda atlet olarak yarışacak, hem de genç sporcuların antrenörü olarak görev yapacak. Costa, “Sahip olduğum tüm birikimi takıma aktaracağım. Eğlenmenin iyi takım derecelerine zemin sağladığına inanıyorum.” dedi. Sırayla yeni takım için görüşlerini aktaran 6 sporcunun yorumlarında, Elitlerden sonra U23 sporcularının dinlenmesine geçildi. Takımın gelecek vaad eden, tırmanış tekniği ile genç yetenek olarak görülen sporcusu Filippo Giuliani (U23), “Ciddiyet ve süreklilik ile derecelerimi geliştiraceğim. Takıma bağlılık ve saygı ile bu hedefimi destekleyeceğim. Bu benim en büyük silahım olacak.” yorumunu verdi.

 

Projenin çekirdeği Damiano Ferraro için bu yıl, projeyi hayata geçirme yılı olarak önemli bir yıl olacak. “En büyük hedefim, UCI MTB Kupalarında yer almayı başarmak ve önceki yıllardan daha iyi dereceler çıkartmak olacak. Hala, eksik olan o sıçramayı yapmak istiyorum.” dedi. Takım tanıtımına İtalya dağ bisikleti milli takım(FCI) antrenörü Hubert Pallhuber, FCI iletişim sorumlusu Renato Riedmüller, FCI Başkan Yardımcısı Vicenza Luigi Comacchio, bölge Başkanı Raffaele Carlesso ve Vincenza off-road iletişim sorumlusu Davis Tosin katıldı. Hepsi de yeni takımın ilk sezonunda beklediği başarıların sürekliliğe dönüşmesini temenni ederek, tebriklerini iletti.

 

Takım kadrosu, üst düzey yarışlarda güçlü kozu yakalaması hedeflenen, 2012 Elitler İtalya Maraton Şampiyonu Daniele Valente ile tamamlanıyor. Daniele Valente, “Geçen sezonki Şampiyonluğumu bu sezon da korumayı hedefliyorum. Takımın bana olan güvenini gördükçe hayal kırıklığına uğratmayacağımı umuyorum.”dedi.

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın