ROTWİLD 2014 Modellerini Eurobike’da Tanıtacak

24/08/2013  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

Almanya’nın üstün tenolojisini yansıtan Rotwild, bildiğiniz gibi 2013 sezonu itibariyle Türkiye’de Çekim Bisiklet aracılığı ile staışlarına başlamıştı. Müthiş modelleri, fadro dizaynları, estetik yapısı ve kaliteli malzemeden ödün vermeyen anlayışıyla bir Rotwild’e sahip olmak ayrıcalıklı olma hissini Türkiye’de yaratmayı başardı. Bir ürüne sahip olmak için satış aşamasında bir çok marka ve her seviyedeki kalite anlayışına alıştık. Akıllı telefonlarda bir kaç yüz liraya bulunabilen telefonlar gibi, 2 bin TL’ye de katile farklarını yaşatan teknolojiler elimizin altında. Türkiye’de Rotwild’in neden ayrıcalıklı olma hissi yarattığı da bu kalite anlayışından geliyor. Kısacası, bisiklet var(!) – Bisiklet var. Henüz bir Rotwild ile karşılaşmadıysanız, Rotwild‘ın bayilerine bir ziyaret planı yapmanızda fayda var.

 

Üstelik, zengin model ve ürün yelpazesinde, kendi kıyafet kreasyonuna sahip firma, her stilde bisiklet sürücüsüne hitap etmeyi başarıyor. Rotwild amblemi taşıyan kıyafetler ile Rotwild bisikletlerin hızla yayıldığı Türk bisiklet kullanıcıları için yeni modellerin ilk müjdesini verelim istedik. 2014 kıyafet ve bisiklet modellerini önümüzdeki günlerde Eurobike Almanya’da gözler önüne serecek Rotwild yeni modellerinde de yine haklı olarak hayli iddialı.

 

2014 Rotwild R.Q1 FS 27,5″

Totwild’ın Almanya’da tanıtacağı moden trail bisiklet 27,5inç olarak kullanıcısıyla buluşuyor. Hafif hydroform kadro, XCS süspansiyon sistemini 27,5 inç ile buluşturarak yeni, hafif ve modern standardizasyonu bisiklete adapte etti. Rotwild mühendislerinden Steffen Weingärtner, “Amacımız 27,5 teknolojisini geliştirip, teknik yenilikleri adapte etmek ve kullanım alanlarını birleştirerek gerekliliğini hissettirecek bisiklet inşa etmekti. Cross-country-XC ve dağ yapısına uygun.” dedi.

 

 

R.Q1 FS ile Rotwild, çoklu kullanım alanlarını tek bisiklette toplayarak kullanıcılara müthiş bir seçenek yaratmış oldu. Genel kullanıcı yorumları, 26″ ve 29″de ısrar ederken, yaygınlaşan ve sürüş esnasındaki dengeli kontrollü sürüşü  sebebiyle 27,5″ jantlar hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Dünya kupalarında artan 27,5″ jantların sayısı artarken, kaliteyi kullanıcıları ile buluşturmak isteyen nadir firmalar gelişimini ve uyumlu donanımını 27,5 inç üzerine kuruyor. Donanım uyumları ile geçer notu yine alacağı beklenen Rotwild’ın detaylı resimleri için Almanya’da gerçekleşecek bisiklet duarı sunumunu beklemek gerekiyor. Rotwild’ın Türkiye distribütörü Çekim bisiklet, tüm ürün yelpazesini Türkiye’ye getirmekte kararlı. Üst düzey kalite arayışında olan Türk bisiklet severlerden beklediği ilgiyi gördü. Yeni modeller Türkiye’de satışa sunulacak.

 

 

R.Q1 FS’nin prototipini test eden Richie Schley ve Manfred Stromberg’in görüşleri, yeni modelin hayran toplayacağının bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. Kim ‘hepsi bir yerde’ nin üst düzey teknolojisine sahip olmak istemez ki? Richie Schley, “Q1, 29″ istemeyen ve hafif bisiklet arayanlara hitap ediyor.” dedi.

 

 

Ilerici uyum; XCS süspansiyon sistemi her sürüş durumunda tamamen aktif ve yeterli kapasitesini sunuyor. Sürücü doğrudan gücün geri bildirimi ve mükemmel, dengeli kullanım ile güvenlik hissini veriyor. Firma Q1 için tamamen eğlence garantili, çok yönlü kullanımın uyumu garantisi veriyor.

 

2014 Rotwild R.E1 FS 27,5″

 

Rotwild’ın 2012 modelinin 2014 ile geliştirildiği görülüyor. Enduro kategorideki yeni modelin, beğenilen 2012 modelinden yeniye uyarlanan donanımları, yüksek fiyatının kalite karşılığını veriyor. Yeni modelin sürüşü Kanada’da gerçekleşti. Ve uyum ile sürüş başarısı, önce Rotwild değerlendirme testinden geçer notu aldı. R.E1 27,5″ inç olarak satışa çıkıyor.

 

 

 

ADP MÜHENDİSLİK tarafından geliştirilen kadro, Hydroform XC olarak E1’de de karşımızda. Fizik sele, 27,5″ uyumlu Fox maşa ve  mükemmel oturma poziyonu ile keyifli sürüş bir kez daha garanti altında. Rotwild, kalabalık bisiklet üreticisi ailesinde farkını her zamanki gibi mühendislik harikası kadro estetiği, uyumlu kadro-sürüş pozisyonu ve vaz geçemediği kaliteli donanımdan ödün vermemiş.  Fren, vites, arttırıcılar yine tam takım Shimano. E1’in birkaç farklı konseptte bütçelendirilmiş fiyatlama ve donanım sitemi ile bütçenize uygun olanını seçme şansınız bulunuyor.

 

 

2014 Rotwild R.G1 FS 26

 

Ve sırada Downhill(Tepe inişi) 2014 modeli G1 var. Türkiye’de havaslisi çok olsa da downhill yarışlarının olmaması, downhill severlerin kişisel eğlence tatmini olarak bireysel sürmeye devam etmaları, Türk bisikletinin acı gerçeği. Oysa, gerek yarışlar gerekse bireysel tepe inişi zevki için Rotwild yine muhteşem bir modeli piyasaya sürüyor.

 

 

Yeni geliştirilmiş Kanal AL 6066 kadro ile hafiflik ve sert sürüşlerde darbeye dayanıklılık sağlanmış. G1 geometrisi enduro’ya göre daha çok iniş-odaklı karakter taşıyor. 64°’lik açı ve 200mm’lik maşa tercihi downhill tercihinde öne çıkan donanım farklılıklarından. Maşa olarak yine standart kalite yüksekliği dikkate alınarak FOX tercih edilmiş.

 


 

Sürüş testleri, geçtiğimiz hafta son kez Kanada’nın dik inişlerinde yapıldı ve geçer notu aldı. 2014 Almanya Bisiklet Fuarının gözdelerinden olmak üzere stand yerini almış durumda, sunuma gün sayıyor.

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın