Pro Team Kızları 2012 Pietermaritzburg MTB World Cup Hedefinde

29/02/2012  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

MTB (Dağ Bisikleti) Dünya Kupası’nın açılışının yapılacağı Güney Afrika-Pietermaritzburg Dünya Kupası’na MTB’cilerden haklı büyük ilgi devam ediyor. Olimpiyat hedefindeki sporcular için büyük puanlar vaad eden Dünya Kupaları’nın 2012 sezonundaki ilk yarışı olarak Pietermaritzburg büyük önem taşıyor. Pro takımlardan İtalya merkezli MTB Pro-Team Colnago-Südtirol bayan takımı Pietermaritzburg iddiasını ve hedefini açıkça dile getirdi. 

 

MTB Pro-Team Colnago-Südtirol takım lideri halihazırdaki 2011’in Dünya 3.’sü, bronz madalya sahibi Eva Lechner ve İsviçre’nin yıldız sporcusu Nathalie Schneitter liderliğinde katılacak. 2011 Sezonu UCI Puan Sıralamasında ilk 8‘deki iki güçlü isim, takımın liderleri konumunda Pietermaritzburg’da zafer hedefliyor.

 

MTB Pro-Team Colnago-Südtirol takımı aynı zamanda İsviçre’nin yeni yükselen genç yıldızı Vivienne Meyer, İtalya’nın Junior kategorisi Ulusal Şampiyonu ve 2011 Junior Dünya 3.’sü bronz madalya sahibi Julien Innerhofer, Lisa Rabensteiner, Maraton spesyalisti Mariangela Cerati ve Deaf Worlds, Bireysel Zamana Karşıda Altın Madalya sahibi Renate Telser’i takım bünyesinde bulunduruyor.

 

Nathalie Schneitter’ın Londra Olimpiyatları için İsviçre takımında olup olmayacağı ise henüz kesin değil. Bu anlamda Schneitter’ın üzerinde ciddi bir baskı var. Çünkü İsviçre’nin Olimpiyatlar için ülke adına yarışacak sporcularını seçecek olan yetkililer, güzel sporcuya 2012 sezonunun ilk 4 Dünya Kupasını hedef göstererek kendini denemesini ve göstermesini istediler. İlk 4 Dünya Kupası’nda elde edeceği dereceler dikkate alınarak İsviçre adına Londra’da yarışıp yarışmayacağının belirlenmesi sporcu üzerinde büyük baskı oluşturuyor. Geçen yıl Lechner ve Meyer’le birlikte Cascades Park Dünya Kupasında yarışan Schneitter’ın Pietermaritzburg tecrübesine sahip olması da bu yıl avantaj sağlayacak.

 

Schneitter, “Parkurda bir kez yarışmak, özellikle 2013 Dünya Şampiyonası’na katılacaklar için şimdiden çok fazla tecrübe katabilir. Yine de Dünya Şampiyonası’nın farklı bir zamana denk gelecek olması söz konusu. İklim değişikliğinin yarışa ne kadar etki edebileceğini göreceğiz” dedi. Pietermaritzburg, 2013 Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak üzere ödüllendirilmişti.

 

Vivienne Meyer ise bu yıl, 2011’de Cross Country parkuru içerisindeki kayalık bölümde yaşadığı kabusu silmek isteyecektir. Meyer geçen yıl ağır bir kaza yaparak dikiş atılmak üzere hastaneye kaldırılmıştı.  Meyer, “Parkurun ‘Rock Garden’ ismini taşıyan kayalık bölümü teknik gerektiren ama oldukça da ilginç bir pasaj.” yorumunu yaptı. Ancak, Cascades parkuruna geri dönmekteki arzusunu da sözlerine ekledi. “Takım ileriye bakarak parkura geri dönecek, umarım parkurda çok fazla değişiklik olmamıştır. Geçen yıl parkurda yapılan değişiklikler önceki yıllarla kıyaslandığında daha ilginç ve zorlayıcı olmuştu. “dedi.

 

 RockyRoads UCI MTB World Cup Pietermaritzburg; 16-18 Mart tarihleri arasında, Güney Afrika-Pietermaritzburg – Cascades MTB Parkı’nda yapılacak.

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın