Muğla Üniversitesi Kampüs MTB Yarışı…17 Kasım 2011…

07/11/2011  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

2006 yılı içerisinde tamamen asfalt üzerinde gerçekleştirilen yarış etkinliği bu sefer tamamen XC formatlarına uygun olarak (Teknik iniş, teknik çıkış, single, sprint düzlüğü vb.)gerçekleşiyor.

Hatırlanacağı üzere MÜBİT, daha önce, belki de ülkemizde bir ilk diyebileceğimiz bisikletli oryantring etkinliğini gerçekleştirmişti.


Parkurun tamamı kampüs içerisinde. Katılımcıların büyük bir bölümünün ilk yarış tecrübesi olacağı öngörüsüyle etap çok uzun tutulmayarak 3,2 km. de sınırlandırılmış.Toplam üç kategoride kayıt alınıyor; Bayanlar, Büyükler, 30+ Master. Her kategoride ilk beşe giren sporcular ödüllendirilecek.

 

Yarış; 15:00 de start alacak. Yarışın başlamasından 1 saat önce tüm sporcuların Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) önünde teknik toplantı için hazır olmaları gerekiyor.

 

 

Yerel insiyatifler üzerinde gelişen etkinliklerin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum zira  sadece fedeasyonun aldığı kararlar üzerinden beklentiler çoğu yarışçıyı tatmin etmeyebiliyor. Bu bakımdan aktivist arkadaşlarımızın kendi yerelleri üzerinden geliştirebilecekleri faaliyetler, sporun bu yönün daha çok geliştirebileceği gibi merkezi spor yönetiminin de elini güçlendirecektir. Üniversitede bünyesinde gerçekleştirilecek etkinliğin giderek federasyon takviminin bir ayağı olmasını diliyorum.

 

Yarışın haber ve resimleri de sitemizde yer alacaktır.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın