Marin Türkiye Dağ Bisikleti Yarış Takımı

20/07/2009  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

Bikes’ın Türkiye’de faaliyetlerini göstermeye başlamasından kısa bir süre sonra Marin Türkiye dağ bisikleti yarış takımını kurmuştur. Takım amacı olarak ” MTB bisiklet yarış organizasyonlarında yer alarak, başarılı sporculardan oluşan takımımız ile spora gönül vermiş olan kitlerere örnek olmak ve onları spora teşvik etmektir. Takımımızın varlığının, her yeni organizasyona renk katacağını düşünmekteyiz. Aynı zamanda sponsorlu yarışçılarımız ile Türk bisiklet sporunun gelişimine katkıda bulunup, yeni sporcuların yetişmesine olanak sağlayarak ülkemizin uluslararası bisiklet yarışlarında en iyi şekilde temsil edilmesi için çaba göstermekteyiz.” belirtilmiştir.

Marin Türkiye Dağ Bisikleti Yarış Takımını kurulduktan çok kısa bir süre içerisinde ‘ yağılan Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonasında görmek ve yeni bir takımın daha Türkiye dağ bisiklet yarışları dünyasına kazandırılıması gerçekten hoş bir girişim oldu. Şimdilik 7 sporcuya sponsor olan Marin Bikes’ ın sponsor olarak sporcularına verdiği,vereceği desteği takip edeceğiz. Böylesi sponsorlukların ülkemizde sponsor ihtiyacını azaltarak örnek olmasını ümid ediyoruz. Marin Dağ Bisikleti takımı sporcuları Manisa Türkiye Dağ bisikleti şampiyonasında yeni bir takım olmalarına rağmen iyi bir başarı sergiledi. Pitstop noktalarındaki takım desteği Melih Daltaban’ ın yemek molası dahi vermeden takım arkadaşlarına her an desteğe hazır olması gözümüzden kaçmadı. Güçlü bir takımın, takım dostluğunun işaretçisi olan Şampiyonluk yarışındaki takım ruhunu önümümüzdeki kısa zaman içerisinde oldukça sağlam bir takımın geldiğini açıkça gösterdi.

Güçlü isimlerden oluşan takımın kısa zamanda uyum sağlayarak daha da iyi başarılar elde edeceğine ve yarış parkurlarını ve bisiklet seyircilerine renk katacağına eminiz.

 

Marin Türkiye Dağ Bisikleti Takımı Sporcuları:

 

Abdülkadir Kelleci

Kategori: Elit / Türl Milli Takımı

MTB Başlama Tarihi: 2004

Dereceler: 2008 Türkiye U23 Şampiyonu – 2009 UCI Dünya sıralamasında 200.

Diğer Sporlar: Yol Bisikleti

 Hedef: Her gelecek yarışta daha yukarıya tırmanmayı hedefleyen sporcunun en büyük hedefi ülkemizi 2012 Londra Olimpiyat oyunlarında ülkemizi temsil etmektir. Marin Türkiye olarak bu amacında Abdülkadir Kelleci’ye destek olmak mutluluk vericidir. Ülkemizde bisiklet branşının gelişmesinde önemli rol oynayacak Olimpiyat Oyunlarına katılım, büyük kitlelerin spora başlaması için çok önemli bir hedeftir.

 

 

Yasin Yaman

Kategori: Elit

MTB başlama Yılı: 2006

Dereceler: 17 Madalya

Diğer Sporlar: Yol Bisikleti, Koşu

 

 

 

 

Ogün Çavuş

Kategori:  Master

MTB Başlama Yılı: 2003

Dereceler: –

Diğer Sporlar:  Aletli Dalış, Su Altı Ragbisi, Dağcılık, Paraşüt, Yelken

 

 

 

Cem Anamurluoğlu

Kategori: Master

MTB Başlama Yılı: 2004 

Dereceler: 7 madalya, 2.kademe Bisiklet Antrenörü

Diğer Sporlar: Yol Bisikleti, Koşu, Scuba

 

 

 

Izzet Illel

Kategori: Master

MTB Başlama Yılı: 2000

Dereceler: 4 Madalya

Diğer Sporlar: Windsurf, Kar Kayağı, Su Kayağı,Inline Skating

 

Ozan Bulunmaz

Kategori:  Under 23

MTB Başlama Yılı: 2007

Dereceler: 3 Madalya

Diğer Sporlar: –

 

Melih Daltaban

Kategori: Genç Erkek

MTB Başlama Yılı: 2007

Dereceler: –

Diğer Sporlar: Yüzme, Eskrim

 

Berkay Yavrucuk

Kategori: Under 23

MTB Başlama Yılı: 2007

Dereceler: –

Diğer Sporlar: –

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın