Manfred Reis: 19 yaşında Almanya Milli Şampiyonu

18/07/2009  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

Almanya’nın Vogelsberg şehrinde 6 Temmuzda düzenlenen Almanya Şampiyonası Marin Bikes UCI takımının gösterisine sahne oldu. Marin Bikes takımından 19 yaşındaki Manfred Reis 1.lik kürsüsünü gördü. Henüz 10 Temmuzda 19 yaşından gün alan Manfred Reis yarış içerisindeki bir çok favori yarışçıyı geride bıraktı. Yarış içerisinde takım arkadaşı Andy Eyring’ e çalışan Manfrod finishe çok az kala rakip Fleschhut un atağına karşılık vererek birinciliği aldı. Yarış sonu gözyaşlarını tutamayan genç sporcu Amanya milli şampiyonu formasını giyecek.

Takım arkadaşı geçensenenin Almanya Şampiyonu Eyring yarışı son anda kısı bir ara ile kaybettim. Yine de takım arkadaşım kazandığı için mutluyum diyerek teselli buluyor.

U-23 Kategorisinde Marin Team Issue Scandium bisikleti ile yarışan Manfred Reis, ardından ikinciliği alan Marcel Fleischnut’un 20 saniye ve geçen senenin Almanya şampiyonu Marin Bikes takımından Andy Eyring’in 50 saniye önünde bitirerek Almanya miili şampiyonu formasını giymeye hak kazanmış oldu.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın