Lukas Flückiger ve Ralph Naf BMC MTB Racing Team’e Katıldılar

21/11/2012  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

Geçtiğimiz ağustos ayında, 2007’den beri Orbea adına yarışan Julien Absolon’u transfer eden BMC Mountain Bike Racing Team, 2013 sezonunun kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.  Ralph Naf ve Cross Country  Dünya Şampiyonası’nın gümüş madalyalı ismi Lukas Flückiger’i takıma katan BMC gelecek sezon için iddiasını iyice arttırmış oldu.

 

Lukas Flückiger

 

Artık Cross Counrty’de yer almayacağını duyuran Trek World Racing’den gelen isim Lukas Flückiger olurken, Ralph Naf ise takıma, Multivan – Merida’dan katıldı. 7 kez Dünya Şampiyonu ve 2 defa da Olimpiyat Şampiyonu olan Julien Absolon’un önümüzdeki sezon BMC için yarışacağı duyurulmasının ardından, Absolon’un eski takımı Orbea da takımı kapatma kararını açıklamıştı.

 

Olimpiyatların ertesi yılında bazı takımlar sponsorlukların da azalmasıyla küçülmeye giderken BMC MTB Racing Team sürekli güçlenerek 2013 sezonu için göz dağı vermeye devam ediyor. Ayrıca maraton ve enduro yarışlarında iyi sonuçlar elde etmek isteyen takımın ana sporu BMC, 2015 hedefi ile MTB takımının da yol takımındaki gibi başarıları yakalama hedefine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

 

Ralph Naf

 

MTB takımı ile olan anlaşmalarıyle ilgili özeti anlatam BMC Group CEO’su Thomas Bingelli, ” Takım ve firmamız potansiyellerinin farkında. Yarış parkurlarından gelen bilgiler doğrultusunda gelişme birimimiz de yeni ürünler çıkarmamızda büyük tol oynayacak. Mühendislerimiz sürücülerden aldığı bilgileri ürünlere aktarmada çok sıkı çalışıyor” dedi.

 

David Chassot yönetimindeki takım, U23 kadrosunu da güçlendirmek amacıyla, Reto İntergand, Stephen Ettinger ve Matthias Stirnemann’ı da kadrosuna katmıştı.

 

2013 BMC Mountain Bike Racing Team Sürücüleri


Julien Absalon (Fra) – XCO
Francois Bailly-Maître (Fra) – Enduro
Stephen Ettinger (USA) – XCO
Martin Fanger (Swi) – XCO
Lukas Flückiger (Swi) – XCO, XCM, Cyclo-cross
Florian Golay (Swi) – Enduro
Jérémy Huguenin (Swi) – XCO, XCM
Reto Indergand (Swi) – U23 XCO
Moritz Milatz (Ger) – XCE, XCO, XCM
Ralph Näf (Swi) – XCE, XCO, XCM, Endurance
Matthias Stirnemann (Swi) – U23 XCO
Julien Taramarcaz (Swi) – Cyclo-cross

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın