Leadville 100 mil Dağ Bisikleti Yarışı 14 Ağustos 2010

13/08/2010  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

        Bu hafta sonu 14 Ağustos Cumartesi günü Amerika’da gerçekleşecek Leadville Dağ Bisikleti yarışı oldukça keyifli geçecek. Geçen sene rekor zamanlama (6saat 28 dakika 50 saniye) ile birinciliği elde eden bisikletin efsanesi Lance Armstrong bu yıl da Leadville dağ bisikleti yarışına katılacak. Lance’in takımında Levi Leipheimer da Armstrong’a eşlik edecek. İlk kez dağ bisikleti yarışına katılacak Levi Leipheimer bu ara durmaksızın dağ bisikleti tepesinde dağlarda çalışmakla meşguldü.

        Sabah 6:30’da başlayacak yarışın zorlu parkuru sebebiyle yarış 12 saat süre sonunda akşam üzeri 6 buçuk da sona erecek ve ödüller pazar günü verilecek. Start 3200 metre yükseklite başlayacak. Parkurun en alçak rakımı 2804 metre, en yüksek rakım ise 3840 metre olarak belirlenmiş. Tırmanış mesafesi 1036 metre ve dar yollara sahip.

        Bu yıl İtalya ve Fransa’da çalıştığını belirten Lance Armstrong bu yıl için hazır olduğunu belirtti. Levi Leipheimer ise “hayatının ilk dağ bisikletinde nasıl tırmanış sergileyecek, lastiği patlarsa hızlı değiştirebilecek ve hızlı şişirebilecek mi?” sorularıyla dağ bisikleti severlerin merakını uyandırıyor. Öte yandan dağ bisikleti severlerden ciddi moral ve tüyo alan Levi Leipheimer’ı bozuk zeminli dağlık parkurda dağ bisikleti çalışırken görmek isteyenler için Levi’nin antrenman videosu hazır. Levi’yi dağlarda görmeye alışık değiliz, ama izlerken başlardaki tedirginliğini atıp antrenmanın ortasına doğru nasıl da hızlandığını görmek sevindirici.

[View:http://www.dailymotion.com/video/xeflja_levi-leipheimer-mtb_sport:550:0]

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın