Kocaeli Dağ Bisikleti Yarışı Şampiyonu: Ev Sahibi Bilal Akgül

01/10/2011  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR

Geçen Sene 2.3 km’lik UCI kurallarına uymayan parkuruyla çok dikkat çekilen Kocaeli Umuttepe  ’de yapılmıştı.Bu sene 24-25 Eylül 2011 tarihlerinde Bisiklet Federasyonu’nun takviminden çıkarılır diye beklenirken son 3 UCI yarışa kala Kocaeli’nde Umuttepe Kent Orman’da geçen seneye nispeten biraz daha uzatılarak, seneye kurallara uygun hale getirilebileceğine inandığımız 3.1 km’lik eğlenceli inişli çıkışlı orman içindeki parkta tüm Kocaelilinin ilgiyle izlediği güneşli ve açık havada  gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

Teknik toplantıda tur zamanları ve parkur hakkında bilgi verilirken elit sporcular için tur yiyen köşeye alıncak ibaresi kısa parkur için dezavantajdı, bu ibare söylenmesine rağmen düzeltilmeyip sadece sabah yarışları için birinci bitirince yarış bitecek ibaresi kullanıldı. ve yarış günü hakemlerin acemi olması nedeniyle de öyle oldu. Çoğu tur yemiş sporcuyu durdurmayıp tur atan sporcular diğerlerine haksızlık yapmış düşüncesi doğurdu. Yol yarışı olmamasına rağmen çiplerin ortada olmaması sıralama tutmayı zorlaştırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kocaelili tarafından günün ilgiyle izlenen yarışı hiç kuşkusuz Elite Erkekler ve Elite Bayanların yarışı idi.1 dakika bile olsun kaçırmak istemeyen halk ev sahibi Lassa Sporlu Bilal Akgül’e tam destek verdi.36 sporcu ile başlayan yarışta 7 yabancı sporcu bulunuyordu.Start düzlüğünde Abdülkadir Kelleci’nin önde olması ile başlayan yarış ilerleyen bölümlerinde Bilal’in Akgül’ün önde olması ile devam etti.Ardından 5. tura kadar 3. giden Abdulkadir Kelleci İranlı Sina Solouksara ‘ya yenik düşerek ve sonrasında Hamza Kansız’a geçilerek 4. olarak bitirdi. Olimpiyatlar neticesinde puan toplayan sporcumuz Bilal Akgül parkurda çok iyi antreman yapmış olacak ki hata yapmadan ve risk almadan 9 tur döndü.9 tur bittikten sonra hakemlerin hala 1 turun var demesi olayı kafasını karıştırdı ki o hızla 10. turu bile dönebilecek gücü vardı.İranlı Sina Solouksaran ile 2. olurken Hamza Kansız ile çok çekişmeli bir yarış götürdü ama sonuçtan başarılı çıktı. Milli Sporcumuz Hamza Kansız Elit erkeklerde 01:34:43 ile 3 olurken geçen sezon kapanış yarışı olan Adana yarışından sonra ulusal kategori olan U23 Erkekler kategorisinde 1. oldu.

 

 

 

 

 

 

MKE Ankaragücü’den 01:36:27 İle Bayram Eroğlu U23 Erkeklerde 2 .olurken , ulusal kategori olmasına rağmen U23 Erkekler  kürsüsünde 3. olarak yabancı sporcuyu görmek herkesi şaşırttı. U23 Erkekler Kategorisinde 4 olan Ali Çakas sporcu olarak sonuçtan memnun olmadığını dile getirdi.

 

Elite Bayanlar Kategorisi 6 sporcu ile devam ederken Esra Kürkçü’nün yurtdışında olması dolayısıyla Semra Yetiş rakibine açık ara fark ile 1 olurken, 2. Salcano sponsorluğunda Sırbistan’dan Jevana Crnogora oldu.01:40:53’lük derecesi ile Eskişehir’den Eda Konuk Elit yarışmanın keyfini 3. Lük ile sürdürdü.

 

Sabah Yapılan yarışlarda Master 30+ Kategorsinde Brissasporlu Nevzat Kıral 01:08:07’lik zamanla rahat birincilik elde ederken, ikinci Rize GSİM’den  Oğuz Özçelik oldu. Kardeşinin Manisa yarışında düşerek bir müddet uzak kalan ve bu camiada bizde varız diyen Karabiber kardeşlerden İlhan Karabiber üçüncü olarak yerini aldı.

 

 

Master 40+ yarışlarında Kocaeli Lassaspor altyapısını çalıştıran Mehmet Bozdemir birinci olurken, ikinci ferdi sporcu Mustafa Yıldız oldu.Deltaspor adına yarışan Sadık Dedeoğlu üçüncü olarak kürsüde yerini aldı.

 

Sabah yapılan Genç Erkekler kategorisi 6 tur olarak gerçekleştirildi. Yine ev sahibi takım olan Lassa Brissaspor’dan Agit Salman 01:02:55 ile birinci olurken, Rize GSİM’den Ömer Faruk Kansız 2 dakikalık farkla 2. Oldu.İstanbul GSİM adına yarışan Mahmut Sert 01:05:17 ile bronz madalyayı almaya hak kazandı.

 

 

Yıldız erkekler kategorisinde 56:07’lık zamanla Lassa Brisaspor’dan Onur Balkan 3. Yarışında birincilik kazanırken, 5 tur olarak belirlenen yarışı tam tur olarak bitiren diğer sporcu olarak İstanbul GSİM’den Furkan Değirmenci 01:15:13 ile ikinci oldu.Yine aynı klüpten İlhan Erdinç Türkyılmaz 4 tur atarak üçüncü oldu.

 

Kategorilerinde ilk üçe giren sporculara kupalarını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Nevzat Doğan takdim etti.Elite Erkekler ve Elite Bayanlarda UCI ödülünü, Bisiklet Federasyonu yabancı sporculara ödemeyi hemen yaparken, yerli sporculara merkezi ödeme şeklinde daha sonra ödeme yapılacağı açıklandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resmi olmayan sonuçlara göre sonuçlar:

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın