Kapadokya’nın Kralı Periklis Ilias

29/06/2009  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR

 

 

26-29 Haziran Nevşehir’de gerçekleştirilen 9,Uluslararası Kapdokya Dağ Bisikleti Festivali Göreme’de yapılan yarışlar ile son buldu.
Göreme’de yapılan yarışlarda elit erkelerde Bilal Akgül’ün ikiciliği, Çek Jiri Hudecek’in Üçüncülüğü aldığı yarışta Yarşın kralı Kapadokyan’ın eski  yarışçılarından Yunan Periklis Ilias oldu.

Beşinci tura kadar çok iyi bir yarış çıkaran Hudecek bu turdan sonra Bilal’in ve Ilias’ın sıkı markaşına girdi, son turda Bilal ve Ilias arasında kıyasıya bir çekişme yaşandı finis çizgisini ilk geçen sıcak kanlı  ve  başarlılı  bir pedal olan Yunan Ilias oldu.

 

Bayanlar’da ise çok rahat bir yarış çıkaran İngiliz Susan Clarke 1:28:19 ile birinci olurken Brisa Spor’un sporcuları Esra Kürkcü 01:45:42 ile ikinci, Senem Güler  01:54:37 ile üçüncü oldu.

+30 birincisi Bora Tirkin’in de tanımladığı gibi bir çok dağ bisikletcisinin Kabesi gibi olan Kapadokya parkuru tüm zorluklara rağmen başarlı birşekilde son buldu.

26 Elit erkek 7 Elit bayan’ın start adığı yarış geçen seneden iyi olmasına rağmen 2007 yılında Ayhan Şahenk Vakfı’nın sponsorluğunda gerçekletirlen muhteşem Avrupa Şampiyonası’ndan her anlamda çok uzak olarak gerçekti.

Yarış  yine de bir çok dağ bisikletcisi için başarlar, şanssızlıklar, kazalar, aksilikler ile birlikte  harika bir ortamda dolu dolu geçti.

Cyclingtr.com olarak dağ bisikletine gönül vermiş sporcularımız için 2.000 den fazla fotoğraf hazıladık,  sizler için  bir video sunumumuz var,  fotoğrafları  güncelledik  dağ bisikleti  ana galerimizden galerilerimizden ,     Mustafa Sezen ‘in kişel galerisinden   ve   forum kısmımızdan   alabilirsiniz.

 

 

[View:http://cyclingtr.com/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer.Blogs.Components.WeblogFiles/dag_5F00_bisikleti/2009_5F00_06_5F00_28_5F00_goreme.pdf:550:0]

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın