Finike MTB Cup İçin Son Hazırlıklar Yapılıyor

27/01/2012  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

Sezounun ilk dağ bisikleti yarışı Alanya Mtb Cup aynı zamanda yılın ilk günü gerçekleşmişti. Sonrasında dağ bisikleti yarışlarına ilk kez ev sahipliği yapan Gazipaşa’da sezonun ikinci dağ bisikleti yarışı yapıldıktan sonra sıra şimdi Finike MTB Cup’a geldi!

 

 

Alanya’da yapılacak olan sezonun ilk yol bisikleti yarışı ile aynı tarihlere denk gelen Finike MTB Cup, bazı sporcuların bunu fırsat bilerek şimdiden güneye doğru yola çıkmasına neden oldu. Bir kaç gün öncesinden Antalya’ya giderek kendilerini yarış bölgesinde kampa alan dağ bisikleti yarışçıları gerek kulüpleri gerekse kendi yarışçı arkadaşlarıyla beraber hazırlık içerisindeler. Ülkemizde bu kadar geniş bir yarış takvimi yer alırken yabancı ülkelerden gelen sporcuların ödülleri ve puanları almasına engel olmak için her geçen gün kendilerini geliştirmeye devam etmeleri muazzam derecede keyifli duygular ortaya çıkarıyor. 

Class 2 -XCO kategorisinde yapılacak olan sezonun ikinci yarışında UCI (Uluslararası Bisiklet Birliği) klasmanındaki ödüller sadece Elit Erkek ve Elit Bayan kategorilerine verilecek olması bu kategorilerin zorlu geçeceğine dair yol gösteriyor. Yarışmaya katılabilecek olan sporcular; UCI kategorisinde Elit Erkekler ve Elit Bayanlar, Ulusal kategori de ise U15 Erkek, U17 Erkek, Genç Erkek, U23 Erkek, Master Erkek, +40 Erkek, Genç Bayan, Yıldız Bayan kategorilerindeki sporcu adayları katılabilecekler. Fakat “kategorinin açılabilmesi için en az 5 sporcunun 28 Ocak 2012 tarihi akşam saat 16:00’ya kadar kayıt yaptırması gerekiyor” olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sporcuların kayıtlardan sonra telefonla bilgi almaları hayal kırıklığı yaşamalarını azaltır.

 

 

29 Ocak 2012 sabahı saat 10’da startı verilecek olan yarışta şu an için U17 Erkek, U15 Erkek, Yıldız Bayan, Elit Erkek, U23 Erkek, Elit Bayan kategorilerindeki sporcuların yarışacağı bilinirken diğer kategorideki yarışların startını son kayıtlar tamamlandığında oluşacak liste belirleyecek. Elit Erkekler ve U23 Erkekler, Master Erkek ve +40 Erkekler, U15 Erkek ve U17 Erkek Kategorileri beraber start alacak olmaları ile beraber yarış sonrası alacakları harcırah ödemesinde de sırasıyla Elit Erkek, Master Erkek ve Yıldız erkek zamanlamaları göz önünde bulundurulacak olması önemli başlıklar altında  yer alıyor.

Sporcular, yarışlardan hemen sonra yapılacak olan ödül törenine katılarak sezonun 3. dağ bisikleti yarışına veda edecekler ve 2 hafta sonra Polonezköy’de düzenlecek olan yarış için  kısa bir dinlenmeye geçecekler.  

 

 

Detaylı Bilgi İçin www.bisiklet.gov.tr adresini tıklayınız.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın