Erkan Sakallıoğlu Bizi Gururlandırmaya Devam Ediyor

01/05/2013  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

Daha önce sizlere tanıttığımız, Avrupa’ daki özellikle dağ bisikleti dalında elde ettiği başarılarla kendini ispatlayan Erkan Sakallıoğlu geçirdiği sakatlığın ardından tekrar yarışlara döndü. 

 

Geçen yıl ağustos ayında  7 Ekim’ deki Dünya Şampiyonası’ na hazırlanırken antrenmandan döndüğü sırada, bisikleti ile araca çarpması sonucu düşen ve el bileği kırılan başarılı temsilcimizin başı şanssızlıklardan kurtulmadı. Henüz el bileği tam olarak iyileşmeden bu sefer de omurga kemiklerinden birini kıran Erkan Sakallıoğlu’ nun beline bu sakatlıktan dolayı 4 adet vida takıldı. Ancak Sakallıoğlu her zaman olduğu gibi yine pes etmedi.

 

Hala kemiklerin kaynamasını bekleyen Erkan Sakallıoğlu’ nun belindeki vidalar sezon sonunda çıkarılacak. Sakatlıktan ötürü Ağustos – Aralık ayları arası antrenman yapamayan başarılı bisikletçi, Aralık ayından sonra paten ve roller ile antrenmanlara başlamış. Mart ayında başka bir bisikletçi arkadaşı ile Alanya’ da kamp yapan Sakallıoğlu, sakatlıktan sonraki ilk kez 21 nisandaki Seelina Team Challenge takım macera yarışında kendini deneme fırsatı buldu.

 

 

Bu yarışı şu şekilde anlatmakta fayda var. Bir koşucu ve bir dağ bisikletçisinden oluşan yarışta sporcular koşucu olanlar 3.4 km koşuyor ardından takımın bisikletçisi 8.4 km bisiklete biniyor. Takımlar bu olayı 3 defa arka arkaya yaptıktan sonra yarışı tamamlıyor. Bu yıl Mountain Heroes takımına transfer olan Erkan Sakallıoğlu, takım arkadaşı Roger Quadflieg ile birlikte kendini denemek için girdiği yarışta 60 takım arasından 8. sırayı aldı. 

 

Erkan Sakallıoğlu son olarak 28 Nisan‘ da yaşadığı şehir Kempten’ de 2. Kemptener Auto Brosch Bike Maraton‘ a katıldı. 78 km ve 1400 m’ lik irtifa tırnanışı olan yarışı, başarılı sporcu 3:06:30 ile 243 kişi arasından 56. olarak tamamladı. Yarışın 1.’ si ise Almanya Şampiyonu Markus Kaufmann’ ı bitişteki sprint mücadelesi ile geride bırakan Jukka Vastranta (2:37:48) oldu. 

 

 

Kendisi ile konuştuğumuz Erkan Sakallıoğlu, “Şu anda kendimi hazır hissetmiyorum. Girdiğim yarışlar yalnızca antrenman için. Haftaya Riva Del Garda’ da yarışacağım. 2 Hafta sonra da Singen’ de düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’ na gireceğim.” dedi.

 

Geçtiğimiz yıl Bursa’ da düzenlenen MTB Türkiye Şampiyonası’ nda elitlerdeki 12. sırayı alan Erkan Sakallıoğlu, her ne kadar sakatlıktan yeni çıkmış olsa daYayınla yakın zamanda eski performansına kavuşacak gibi gözüküyor. 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın