UCI MTB DHI 5.World Cup 2011 : Windham Elite Erkekler – Elit Bayanlar

15/07/2011  //     //  Downhill, Freeride, Sıradışı Bisiklet Haberleri

Elite Erkekler Tepeİnişi, 10 Temmuz Gwin Kendi Evinde Dünya Kupası’nı Kazandı…

 

 

 

Steve Peat, etkileyici birperformansla en

hızlı ikinci yarışçı ünvanını alırken, arkasından Neethling onutakip etti. Aaron Gwin (Trek World Racing) güçlüperformansıyla Dünya Kupası’nın Windham, New York ayağının erkekler tepe inişikategorisini kazandı ve aynı zamanda Windham tanıtım yazısında belirttiğimiz gibi yaklaşık on yıldır Dünya Kupası zaferinikendi toprakları içinde kazanan ilk Amerikalı olmayı başardı. Gwin, Steve Peat’in (SantaCruz Syndicate) 2 saniye önünde bitirirken, Andrew Neethling (Giant) üçüncüoldu. Gwin’in sezondaki dördüncü zaferi ona Dünya Kupası sıralamalarında onaneredeyse yenilemez bir yer kazandırdı. Josh Bryceland (Santa Cruz Syndicate), RomainPaulhan’in (Giant Planete 2 Roues) önünde düşüp yarış dışı kalmasıyla parkurdançıkarılması yüzünden tekrar başlamak zorunda kalmasına rağmen ilk -2:30derecesini aldı. Fabien Barel (Mondraker), Bryceland’i hemen ardından yerindenetti fakat liderlik savaşı devam ederken daha sonuç belli değildi. Greg Minnaar(Santa Cruz Syndicate) parkurla boğuşmaya devam eti ve yarışı 12. bitirdi.Neethling, 2:26:376’lık derece yapan Peat’in hemen arkasına yerleşti.

Ardından son yarışçı olarak Gwin’in sırasıgeldi. Seyircilerin beklentisi bu noktada yüksekti ve Gwin ilk sırayayerleştiğinde ise her yerdeki Amerikan bayraklı seyircilerin taraflılığı dahada kendini belli etti. Trek yarışçısı parkurun her bölümünde en hızlı dereceyialarak Peat’in 2.339 saniye önünde bitirdi.

Yarış sonrasında hayranları tarafından etrafıkuşatılırken sabırla imza verip fotoğraf çektirdi. Gwin, “Bugün, aslında bütünhafta inanılmazdı, Kendi halkımın önünde yarışmak gerçekten çok güzeldi. Hepsibeni desteklediler. Benim için keyifli bir haftasonu oldu, çok mutluyum” dedi.  

İyi zaman geçirenlerden bir diğeri de Peat oldu.Efsanevi İngiliz için müthiş bir 52. Dünya Kupası podyum deneyimiydi. “Kendimeçok güveniyordum ve formda olduğumu hissediyordum. Elemelerde problemleryaşadım fakat bugün sonuç iyi oldu. Son zamanlarda pek istikrarlı değildim, buyüzden sonunda herşey iyi bittiği ve ikinci olduğum için çok memnunum” dedi.

2011 Windham DHI Final Sonuçları-Sıralaması:


Neethling’in 3.476s arkasında dördüncü sırada SteveSmith (Devinci Global Racing) yer aldı. “Podyuma çıktığım için çok mutluyum.Parkurun başında bana çok vakit kaybettiren ciddi hatalar yaptım. Bununyüzünden çok gerilerde kalacağımı düşünürken, parkurun sonlarına doğru zamankazandım. Dördüncülüğü aldığım için mutluyum” dedi. Dünya Kupası’nda 5 yarıştan dördünü kazanan Gwin’intoplamda 1110 puanı var. Greg Minnaar ise 776 puanla ikinci sırada. GeeAtherton (Commencaly), bugün 11. bitirmesiyle 657 puan ile üçüncü sırada. TroyBrosnan (Monster Energy/Specialized/Mad Catz), Windham’ı 8. bitirmesiylegençler sıralamasındaki liderliğini korumaya devam ediyor.  2011 Windham Sonrası UCI Dünya Sıralaması:

Elite Bayanlar Tepeİnişi, 10 Temmuz Bayanlar Tepe İnişi Zaferi Atherton’da Pugin, Dünya Kupası LideriMoseley’i arkada bırakarak ikinci bitirdi. Rachel Atherton (Commencal) güçlü performansıylaWindham, New York’taki Dünya Kupası tepe inişinin 5. ayağının zaferini2:50:029’luk derecesiyle kaptı. İngiliz Atherton kardeşlerin sempatik bayan yarışçısı beklenen yüksek performansı nihayet sergiledi ve şeytanın bacağını geç de olsa Windham’da kırdı. Parkurun her bölümünde en hızlı zamanlamaya daimza atan Atherton, zaferinden sonra oldukça mutlu görünüyordu. Geçen seneDünya Kupası finalinin Windham ayağının da zaferi Atherton’daydı.  Sevdiği parkur Windham, Rachel’e uğurlu geliyor.

Atherton, “Bu parkuru çok seviyorum. Kısa olmasıbana uyan yanlarından birisi. Parkurun kuru olmasıyla hızımı artırabildim.Bugün burada zafer kazanmış olmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

Floriane Pugin (Scott 11), Atherton’un 1.348sarkasından ikinciliği aldı. Elemelerde en güçlü isim olan Pugin’in burada zaferkazanması bekleniyordu. Buna rağmen daha parkurun tepesindeki ilk zamanlamadaikinci en hızlı olmasına rağmen, Atherton’dan 4saniye daha gerideydi. DünyaŞampiyonu ve Dünya Kupası Lideri Tracy Moseley(Trek World Racing) 2.671sgeriden gelerek üçüncü oldu. Kuzey Amerikalılar arasında en iyi dereceyi alandokuzunculukla Kanada ulusal şampiyonu Micaylo Gatto oldu ve Amerika ulusalşampiyonu Jill Kintner’ı 10. sırada bıraktı. Favoriler derecesini düşürenekadar Getto başlarda lider konumundaydı. Sabrina Jonnier (Maxxis-Rocky Mountain) 3dakikanın altında derece alan ilk isimdi ama Myriam Nicole (RidingAddiction-Commencal) -2:55’in altında derece yaparak onu geçti. En sondanönceki üçüncü yarışçı olan Moseley ise Nicole’u 1.4s geride bıraktı ama ardındangelen Atherton 2.671s ile hepsini alt etti. Son sırada başlayan Pugin iseAtherton ve Moseley arasına yerleşti.

2011 Windham DHI Final Sonuçları-Sıralaması:

Dünya Kupası puan sıralamalarında 820 puantoplayan Atherton, üçüncülüğünü sağlamlaştırdı ve Pugin’i geçmek için önündehala iki yarışı var. Puan sıralama liderliğini 1080 ile hala elinde tutanMoseley’in ardından 980 ile Pugin geliyor. Bayanlar Dünya Kupası ünvanının sonundakime gideceği hala bir muamma.

2011 Windham Sonrası UCI Dünya Sıralaması:

  [View:http://www.youtube.com/watch?v=gOUQm4eNZ2Q:550:0]

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın