UCI Mountain Bike World Cup DownHill Yarışı Maribor Slovenya 2010

16/05/2010  //     //  Downhill, Freeride, Sıradışı Bisiklet Haberleri

UCI Dağ Bisikleti Dünya Şampiyonası’nın UCI takviminde planlanan 4X ve Down Hill kategorilerindeki yarış heyecanı Slovenya-Maribor-Pohorje’de Shimano firmasının sponsorluğunda 13 Mayıs 2010 Perşembe günü başladı. Slovenya’da yarış heyecanı haftalar önce başlasa da hava şartlarının bugün tam 4X finallerinin yapılacağı günde rüzgar ve yağmura çevirmesi haricinde kusursuz bir organizasyon sergilendi.

15 Mayıs 2010 Cumartesi Günü Finalleri tamamlanan 4X sonuçları için tıklayınız.

 

Yarış hazırlıklarının tamamlanmasının ardından yapılan basın toplantısında 15-16 Mayıs 2010 4X ve Down Hill Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapan tecrübeli Slovenya yetkilileri, hazırlıklar ve yarış hakkında basın demeci vererek organizasyonun başarıyla tamamlanacağı ve tüm dünya bisiklet sporcularının kalbinin atacağı büyük bir yarışa bir kez daha ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını belirtip başarılar dilediler. 16 Mayıs 2010 Pazar günü (Bugün) DownHill kategorisi finalleri de gerçekleşerek Slovenya’da kusursuz ve profesyonel bir şampiyona daha başarıyla tamamlanmış oldu.

DownHill Parkuru:

Erkekler kategorisinde Güney Afrika’lı 29 yaşındaki Greg Minnaar birinciliği alarak sezona yine güzel bir başlangıç yaptı. 3 kez Dünya kupaları serisini kazanan DownHill Dünya Şampiyonu Greg Minnaar’ın birçok Dünya Kupası birinciliği mevcut. Ve tabii ki Maribor DownHill yarışlarının favori isimlerinden biriydi. Gee Artherton 2.liği kazandı. Atherton ailesinin 3 kardeş bisiklet yarışçısının olması ve Maribor’daki bu dünya kupasında kardeşi Rachel Atherton’un bayanlar DH 1.liğini alması aileye çifte başarı kazandırdı.  Ve kendilerinin kurduğu Atherton Racing takımına bir başarı daha eklenmiş oldu.

Erkekler DownHill Maribor-Slovenya Sonuçları:

Bayanlar DownHill Maribor-Slovenya Sonuçları:

Atherton kardeşlerden Rachel Ahterton 1.liği aldı. Rachel’in başarı grafiği de oldukça yüksek. Abisi Dan ve Gee ile çalışan Rachel 2009 yılının Ocak ayında geçirdiği kaza sebebiyle yarışlardan uzak kalması ve omus problemi yaşaması sebebiyle 2009 yılında başarıya uzak kalan Rachel. Maribor’da bugün 1.’liği alarak iyi bir giriş yaptı.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın