UCI Mountain Bike World Cup DownHill Yarışı Leogang 2010

22/06/2010  //     //  Downhill, Freeride, Sıradışı Bisiklet Haberleri

 

 

Downhill 2010 dünya kupasının 3.sü geçtiğimiz haftasonu Avusturya Leogang’da gerçekleşti. 18 Haziran 2010 Cuma günü başlayan dünya kupasında elemeler sonucu Cumartesi günü 4X finalleri Pazar günü de Downhill finalleri yapıldı. Hava  şartlarının zorladığı yarışta bir çok talihsiz kaza yaşandı ve elemeleri kaza sebebiyle geçemeyen isimler oldu. Özellikle bayanlar kategorisinde başarılı ve kesin podyum görecek isim olarak görülen Rachel Atherton gibi kaza sebebiyle başarı şansını kaçıran isimler için hava şartları büyük talihsizlik yarattı.

 

 

Yarışlara denk gelen haftasonunda Avusturya Leogang’da yağmurlu ve sisli hava şartları hakimdi. Seyirciler şemsiyeler altında yaşanlar da elemelerde yağmurluk özellikli kıyafetlerle yarıştı.

 

 

 

 

Yukarıda görülen Downhill parkuru 2600 mtre mesafede belirlenmiş yarışlara sahne oldu. Pazar günü bayanlar downhill finallerinde dünya kupasının 3.ayağı olan Leogang’dan birinci olarak ayrılan isim ilk 3’ü paylaşan Fransız sporculardan Sabrina Jonnier oldu. Sabrina sezonun 1.dünya kupası Maribor‘da 2., Fort William da 6 Haziran’da gerçekleşen 2. dünya kupasında yine 1.lik kazanmıştı.  

 

2.liği yine Fransa’dan Emmeline Ragot, 3.lüğü yine Fransız sporcu Floriane Pugin elde etti.

 

 

Günün en talihsiz sporcusu Rachel Atherton oldu. İngiliz Atherton kardeşlerden Rachel Atherton Maribor‘da 1.,Fort William‘da 2.liği alarak sıralamada gayet iyi gidiyordu. Leogang’daki düşüşü ve diskalifiye olması Rachel için sıralamadaki yerinde ve puan alamayışı dünya sıralamasındaki yerini düşürdü.

 

Leogang 2010 Bayanlar Downhill Final Sonuçları:

 

 

Maribor-Fort William- Leogang Toplamı Dünya Sıralaması:

[View:http://cyclingtr.com/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer.Blogs.Components.WeblogFiles/dh_5F00_genel/37039_5F00_RiderRanking_5F00_DHI_5F00_WE.pdf:550:0] 

Erkeklerde Gred Minnaar, Gee Atherton çekişmesi devam ediyor. Leogang mücadelesinde 1.liği güney Afrikalı Greg Minnaar kazandı. Greg, Maribor‘da ilki gerçekleşen dünya kupasında da 1.liği almıştı. 2 hafta önce Fort William‘da ise 3. olabilmişti.

 

 

Elemelerde Greg mükemmel performans sergiledi. Hava şartları sebebiyle yağmurluk özellikli formasıyla yarıştı.

 

 

 

Atherton kardeşlerden İngiliz Gee Atherton Leogang mücadelesini 2.likle tamamladı. Gee Maribor‘da da Greg’den sonra gelerek 2. olmuştu. 2 Hafta önceki Fort William Dünya kupasında ise 1.liği almıştı. Dünya sıralamasında 660 puanla 1. sırada olan Gerg Minnaar, Gee Atherton 73 puan farkla 2.sırada bulunuyor.

 

 

Gee balçık, kaygan zeminde inişinde teknik hatasına eşdeğer sürati sebebiyle sünger bariyerlere çarptı. Hızlı bir şekilde bisikletini çevirip devam etse de bu kaza finallerde vakit kaybetmesine sebep oldu.

 

Leogang 2010 Erkekler Downhill Final Sonuçları:

 

[View:http://cyclingtr.com/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer.Blogs.Components.WeblogFiles/dh_5F00_genel/37039_5F00_RiderResult_5F00_DHI_5F00_ME.pdf:550:0]

 

 

Maribor-Fort William- Leogang Toplamı Dünya Sıralaması:

 

 

[View:http://cyclingtr.com/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer.Blogs.Components.WeblogFiles/dh_5F00_genel/37039_5F00_RiderRanking_5F00_DHI_5F00_ME.pdf:550:0]

 

 

Leogang 2010 Downhill Final Videosu:

 Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın