MS Mondraker Team

24/01/2012  //     //  Downhill, Freeride, Sıradışı Bisiklet Haberleri

 

 

UCI(Uluslararası Bisiklet Birliği) 2012 sezonu Dağ Bisikleti takvimine göre Mart ayında ilk startını Güney Afrika-Pietermaritzburg’da alacak Downhill disiplininde hareketlilik devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Greg Minaar’ın 2013 projesi ve anlaşmasına konu haberini sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise yepyeni bir takım adını 2012 Dünya Kupaları pistlerinde göreceğiz. Avusturyalı MS Takımı Evil bisikletlerine veda ederek Mondraker bisiklet firması ile anlaşmaya vardı. Ortaklığın getirisi ile Downhill takımının adı bu yıl “MS Mondraker Team” olacak.

 

MS Takımı resmi açıklamasına göre 2012 sezonunun ilk startına 8 hafta kala çoğu sporcunun adının belirlenmiş olmasına karşın tam kadro henüz açıklama yapılacak düzeyde kesinleşmemiş. Ancak takımın yeni sezonda yeni ismi ile yarış kadrosunda kesinleşen, oldukça güçlü isimler var.

 

Brook MacDonald – 2011 sezonunda 3 UCI Dünya Kupası Podyumu gördü (2011 Mont Sainte Anne’de 3.’lük, 2011 Fort William’da 3.’lük, 2011 Windham 5.’liği)
Damien Spagnolo – 2011 Dünya Şampiyonasında Gümüş Madalyayı kazanan sporcu oldu-Champery
Emmeline Ragot – 2011 Dünya Şampiyonu-Champery
Markus Pekoll – 2011 IXS Cup Avrupa Şampiyonu

 

2004 yılında yarı profesyonel sporcularla kurulan MS Racing takımının hızlı ve istikrarlı gelişimi sonrası 2012 kadrosunda kesinleşen yıldız isimlere bakılırsa… Bu yıl Dünya kupalarında podyum garantisi ve Downhill’de muazzam rekabetin ağırlığına uyum sağlayacak gibi görünüyor. Takımın eski ve sponsor zengini sporcusu; Brook MacDonald’ın 2012 kadrosunda yer almayacağı söylentileri de bugünkü açıklamalarla sona erdi. Hem MS-Racing hem de Redbull sponsorluğunda desteklenen sporcunun sponsor gücü; MS-RACING, Evil bikes, Red Bull, Fox Suspension, Alpinestars, Gravity, Formula, Schwalbe, Mavic idi. Evil’in MS Racing işbirliğini sona ermesi sonrası Brook muhtemelen takım sponsoru Mondraker bisiklet sponsorluğunda Mondraker bisikletlerle devam edecektir.

 

Emmeline Ragot ise takım için bayanlar kategorisinde başlı başına güçlü bir isim. 2011 Dünya Kupalarında ortalama kondüsyon sergileyen Ragot, 2011 sezonunun en önemli zaferi Champery’deki Dünya Şampiyonası performansının getirisi Dünya Şampiyonu ünvanı ile sezonu kapatmıştı. 2 kategoride yani 4X ve Downhill disiplinlerinde yarışan şampiyonun yeni takımının hedefi önemli yarışlarda profesyonel fotoğrafçılar ve kameramanlarla sporcularının yanında yer almak. İzlemesi oldukça keyifli ve bol adrenalinli geçen Downhill disiplininde takımın ilk performansını 17-18 Mart’ta Pietermaritzburg’da izleyeceğiz.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın