Downhill Dünya Kupası Serilerine Bir Yenisi Ekleniyor

12/10/2011  //     //  Downhill, Freeride, Sıradışı Bisiklet Haberleri

 

2012 yılında geçtiğimiz yılın UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası online yayın haklarını elinde bulunduran Freecaster.tv sponsorluğunda, Downhill kullanıcılarını sevindireceğini düşündüğüm yeni bir dünya kupası serisi başlayacak.

 

2011 sezonu sonunda Dünya Kupası yayın haklarıyla ilgili anlaşmasını UCI telif hakları için talep ettiği ücreti arttırdığı için anlaşamadıklarından dolayı yenilemeyen Freecaster.tv, yeni bir yayın arayışına girdikten sonra bu organizasyon fikri ortaya çıktı. Freecaster CEO’su Ray Dulieu, UCI telif hakları için daha önceden ödenen miktarın 3 katını talep ettiği için anlaşmaya varamadıklarını açıkladı.

 

 

Toplamda 6 etap sürecek olan yarışın, henüz yeri ve zamanı belli değil. Firmanın yaptığı açıklamaya göre yarışın Facebook sayfasında fan sayısının 10.000’e ulaşmasından sonra ilk yarışın yeri ve zamanı açıklanacak. Henüz UCI tarafından onaylanmamış bir yarış olsa da dağıtılacak ödüller ve canlı yayın için kurulacak altyapı çoktan hazırlanmış. Toplamda 8 HD kamera ile spiker Rob Warner’ın sunumunda gerçekleşecek yarışın etap birincileri 11.025 Euro para ödülü alacak. Seriyi kazanmak isteyen sporcuların en az 5 etapta yarışmış olması gerekecek.

 

 

Serinin UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası ile çakışmayacağını belirten firma bunun en büyük sebebinin, yarışçıların her iki seriye de katılımını sağlamak olduğunu belirtti. 

Erkek ve Bayan 150 den fazla katılımcının beklendiği yarış serisi eleme usulü ile yapılacak.  Pro finale kalmayı başaracak olan 30 yarışçıdan en iyi dereceye sahip olan ilk 20 kişinin finalde yarışması garanti olacak.

Yarışla ilgili detaylar açıklandığı zaman tekrar sizinle paylaşacağız.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın