Crocodile Trophy 10 günlük Macera Yarışı Yarın Avusturalya’da Başlıyor. Dağ Bisikletinde Muazzam Adrenalin

17/10/2011  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

Günden güne artan bisiklet kullanıcısı farklı tiplerde, farklı bisiklet sever kitlesini tatmin eden versiyonlarla yarışlar organize ediliyor. Ülkemizde de örnekleri bulunan macera yarışlarına yarın Avusturalya’da başlayacak 10 günlük macera yarışı haberi ile başlıyoruz. Bu yıl 17.kez düzenlenen Crocodile Trophy yarışı 90 sporcudan fazla katılım bildirildiği zorlu mücadelesinin, heyecan dolu macerasına yeniden başlıyor.

 

 

18-27 Ekim tarihlerinde 10 etaplı yarış keyfinin her detayı 17.edisyonuna dek tecrübe edilerek düşünülmüş. Yarış temasında ve tamamen doğal koşulların zorluğunda, ancak profesyonel takip ve desteğin de verildiği macera yarışına kendine güvenip katılmak isteyenler de sayılı. Zira parkurların uzunluğu ve doğal koşullarda 10 günlük dağ bisikleti yarışının iddialısı az, heveslisi ise çok. Beslenme noktalarında kurulmakta olan besin desteği arasında günlük protein ihtiyacını karşılacak menüler, enerji jelleri, enerji içecekleri, su takviyesi bulunuyor.

 

 

 

Takımlar ve genel sıralamaya oynayan liderlerin 10 günlük mücadelesinde ise geceleri kamp alanlarında kamp ateşi etrafında gitar eşliğinde şarkı söyleyip eğlenen katılımcılar, çadır konaklamaları sonrası sabah 6 da güne başlıyor. Maceraperest ruhların favori yarışlarından alternatif macera yarışları dünya genelinde artarak ciddi bir kitleye muazzam anılarla tamamlanıyor. Crocodile Trophy’nin de ilk kurulum aşamasında 2500 kilometre 18 gün hedeflenmiş ve yarış bölgesi de Vietnam olarak seçilmişti. Ancak organizasyonun test yarışında 18 gün, Vietnam yarışının mümkün olamayacağına karar vererek güvenlik ve yarış zevkinin tadında bırakılması adına bugünkü şeklini almıştır.

 

 

Her etap sonunda etap kazananları; Erkek katılımcı, bayan katılımcı ve 3 master kategorisinde ödüllerini alacak. Takım ödülleri ve genel sıralama ödülleri ile yol bisikletinin, dağ bisikleti versiyonunda ancak macera yarışı temasındaki yarışlar dünya genelinde katılım getiriyor. Ülkemizde de büyük ilgi gören macera yarışlarına en yakın örnek yarın başlayacak Crocodile Trophy ve bu ay sonunda Eskişehir’de startını alacak, duyurusu yakın tarihte yapılacak olan Esetap yarışı gibi macera yarışları, dağ bisikletine farklı bir nüans katıyor.

 

 

 

 

 

Crocodile Trophy Etap Bilgileri:

 

1. Etap
Cairns – Lake Tinaroo l  102 km/1800 m  l  18 Ekim Salı
2. Etap
Lake Tinaroo – Koombooloomba Dam l 121 km/1500 m l 19 Ekim Çarşamba
3. Etap
Koombooloomba – Gunnawarra Lagoon l 115 km/1600 m l 20 Ekim Perşembe
4. Etap
Gunnawarra Lagoon – Irvinebank l 106 km/1200 m  l  21 Ekim Cuma
5. Etap
Irvinebank – Mt. Mulligan l  105 km/1200 m  l  22 Ekim Cumartesi
6. Etap
Mt. Mulligan – Mt. Mulgrave l 189 km/2000 m  l 23 Ekim Pazar
7. Etap
Mt. Mulgrave – Laura l 151 km/1100 m l 24 Ekim Pazartesi
8. Etap
Laura – Kalpowar l 89 km/200 m l 25 Ekim Salı
9. Etap
Kalpowar – Munburra  l  148 km/600 m  l 26 Ekim Çarşamba
10. Etap
Munburra – Cooktown l 124 km/900 m  l  27 Ekim Perşembe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[View:http://vimeo.com/30674181:550:0]

 

 

 

2010’un kazananları İsviçre’li Urs Huber, eski Olimpik Şampiyon Bart Brentjens ve Belçika’lı Mike Mulkens son 2 yılda olduğu gibi bu yıl da 1,2 ve 3 numara ile start alacak. Urs Huber, “Crocodile Trophy’i üst üste 3 yıl kazanan ilk yarışçı olmak istiyorum. Ayrıca Crocodile Tropyh’nin dünya çapında bilinir bir yarış olması beni daha fazla motive ediyor” dedi. 26 yaşındaki Urs Huber bu yıl 8 maraton yarışı kazanmış durumda. Craft Bike Transalp, Grand Raid ve Diminiti Superbike kazandığı yarışlardan bazıları. Bu macerada çok büyük bir çekişme de söz konusu. Bu çekişme Huber ve Bart Brentjens arasında oldukça ateşli bir rekabete dönüşmüş durumda. Son 2 yarıştır liderliği Huber’den alamayan Bart bu yıl çok farklı olacağını, takımı ile sadece Crocodile Trophy genel sıralamasına odaklandıklarını belirtti. 43 yaşındaki eski Olimpik şampiyon Bartman’ın bu hırsı, yaşına rağmen bu yıl almak üzere koyduğu hedef için formda olduğunu belirtmesi üzerine heyecan verici olacak.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın