Cincinnati Kings Uluslararası 2013 CX Kupası

12/03/2013  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR

 

26 yaşındaki Belçikalı olarak Cincinnati Kings Uluslararası yarışında, bu sezon son defa giydiği formayı onurlandıran dünya şampiyonu Niels Albert (BKCP-Powerplus), Louisville, Kentuck’ye de düzenlenecek olan UCI Cyclo-cross Dünya Şampiyonası’ndan bir hafta önce zafere pedal çevirdi. Amerikalı Jeremy Powers (Ralpa Focus), Bosmans’ın 7 saniye arkasında bitirip 3.lükle yetinirken, U23 dünya şampiyonluğu için rakip olan Albert’ın hemşehrisi ve takım arkadaşı Wietse Bosmans, Albert’ın 9 saniye gerisinden gelerek 2.sırada bitirdi.

 

Hayranları, dünya şampiyonunun Cincinnati’de sergilediği şovu görmek için gelmişlerdi ve Albert da bu Cumartesi gününde onlara tüm beklentilerini karşılayan bir performans sergiledi.  Tüm nezaketiyle fotoğraf imzalayıp ve fotoğraf çektirmek isteyenler için poz verdikten sonra Albert, daha baştan elit erkekler yarışının önünü kaptı ve tüm dönüşleri hızlı bir şekilde döndü. Deve hörgücü şeklindeki zikzaklı parkurun özelliğiyle bütün katılımcıların yeteneklerini ortaya koyduğu bir yarış oldu.

 


 

Yarış sonrası Katerina Nash (LUNA) yaptığı röportajda, “Gerçekten iyi bir yarış oldu. Koşullar çok zorlayıcıydı. Tabi bu sanırım Cyclocross’un bir parçası. Gerçekten çok keyif aldım. Her yarışta ayrı zorluğa sahip yerlerde rekabet etmek güzel bir his. Bu da her yarışı heyecanlı kılıyor. Özellikle bu yarış, sezonun geri kalanı için çok iyi bir alıştırma oldu.”

 

Katerina Nash (arkada)


Kendisine, yarışta çok akıcı bir sürüşe sahip olduğunu söyleyen ve yarış öncesi kaç donanımda değişikliğe gittiğini soran muhabire, “20-21 psi hava ile yarıştım. İkinci bisikletimde ise 19 psi hava vardı. O bisikleti de son 1.5 turda kullandım.” bilgilerini verdi.

 

Yarışın burada düzenlenmesinden sorumlu kişilerden biri de olan Georgia Gould (LUNA) ise, “Sezonun sonu olmasına, dışarının buz gibi soğuk olmasına rağmen herkesin gelip yarışmasından, destekleyip izlemesinden dolayı çok sevindim. Herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Yarışta kendini ne kadar zorladın diye soran muhabire latife yaparak, “Sadece dinlenme hızımda sürdüm, hiç basmadım” dedi. Ardından her yarışın başında da, sonunda da kendisini zorladığını, hedeflerine ulaşmak için hep daha hızlı sürmeye çalıştığını belirtti.

 


Wietse Bosmans

 

Yarışın 2.si Wietse Bosmans (BKCP Powerplus) ise, Amerika’da ilk defa bulunuyor olduğundan, uzun seyahat süresi ve doğal olarak yarışın da kendisini yorgun hissettirdiğini ifade etti. Yarışın sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

 


Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın