Cebrail Şeker için Güç Oldu, Geç Olmadı!

02/10/2011  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR

 

 

İznik 01 Ekim Cumartesi günü bugüne kadar hiç görülmemiş bir dağ bisikleti yarışına ev sahipliği yaptı. Profesyonel ve amatör tüm bisikletçilere açık bu yarışta kazanmak için rakipleri geride bırakmak yeterli olmadı. Katılımcıların, doğru zamanda doğru yerde olmaları, mücadele hırsları kadar dayanıklılıklarını da kanıtlamaları gerekti. Toplamda 36 km.lik 3 ayrı parkurdan oluşan, katılımcıların tırmanış ve inişlerle mücadele ettiği hatta parkurlar arasında balıkçı tekneleri ile geçtiği Red Bull Geç Kalma Cross Country Dağ Bisikleti yarışına 83 yarışmacı katıldı. 2 saat, 22 dakika, 28 saniye, 84 saliselik toplam süre ile 16 yaşındaki Sivas doğumlu Cebrail Şeker tüm rakiplerini geride bırakarak bitiş çizgisini geçen ilk isim oldu. Birinciliği saliseler ile kaybeden Yavuz Kilim ikinci olurken, Muhammer Yıldız üçüncü oldu. Cebrail Şeker bu birinciliği ile yarışın ödülü olarak İtalya’da İronBike yarışına katılacak ve Türkiye’yi temsil edecek ilk Türk Sporcu olacak.

 

 

 

 

 

 Her yaştan amatör veya profesyonel bisikletçinin katılabileceği, yüksek beden ve akıl performansına dayalı bir Cross Country Dağ Bisikleti yarışı olan “Red Bull Geç Kalma”nın ilki 2008 yılında, Prens Adaları arasında gerçekleşti. Katılımcıların birinci olmaları için rakiplerini geçmelerinin yetmediği bu yarış mücadele hırsı kadar dayanıklılık da gerektiriyor.

 

 

  01 Ekim 2011 Cumartesi  günü gerçekleşen Red Bull Geç Kalma yarışı bu sefer de İznik’te düzenlendi. 11:00’da İznik DSİ (Devlet Su İşleri) Tesisleri’nden start alan yarış 3 saate yakın sürdü. Toplamda 36 km.ye varan birbirinden zorlayıcı 3 parkur dayanıklılığı kanıtlarken, uyulması gereken zamanlamalar ve yön bulma mücadelesi katılımcıların strateji yeteneklerini sınadı. Eleme usulü gerçekleşen yarışta 8 km.lik göl geçişi ise yarışmacıları bekleyen balıkçı tekneleri ile gerçekleşti.  Yarış boyunca katılımcıları sonraki parkura taşıyacak balıkçı teknelere sadece doğru zamanda doğru yerde olan yarışmacılar binebildi.

 

 

  2 saat, 22 dakika, 28 saniye, 84 saliselik toplam süre ile tüm rakiplerini geride bırakarak bitiş noktasını geçen ilk isim 16 yaşındaki Sivas doğumlu Cebrail Şeker oldu. Aynı zamanda zamanda milli takımımızda yarışan ve Yıldız A kategorisinde takım kaptanı olan Cebrail bugüne kadar Trabzon’da yapılan EOF ( Avrupa Gençlik Olimpiyat Festivali)’a, Almanya, Slovenya ve Avusturya’da yapılan birçok yol bisikleti yarışında dereceye girmiş. Yarışmayı birincilikle bitiren Cebrail Şeker ödül olarak, Temmuz 2012’de İtalya’da gerçekleşecek dünyanın en zorlu Cross Country Dağ Bisikleti yarışmalarından biri olan IRONBIKE yarışına tüm masraflar karşılanarak katılma şansını yakaladı. Birinciliği saliseler ile kaybeden Yavuz Kilim ikinci olurken, Muhammer Yıldız üçüncü oldu.

 

 

 

 Yüksekliğin göl seviyesinden 475 metre yükseğe çıktığı, eğiminin %10’u geçtiği, asfalt ve sert iniş gerektiren toprak patikalar içeren parkurlar katılımcılara zorlu anlar yaşattı. Katılımın ücretsiz olduğu ve mücadele hırsı kadar dayanıklılığı zorlayan Red Bull Geç Kalma farklı konsepti ile katılanlara apayrı bir bisiklet coşkusu yarattı.

 

 

[View:http://vimeo.com/29912546:550:0]

 

Red Bull Güç Olsun Geç Olmasın Resimleri için Tıklayınız.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın