Cape Epic 2014 Başladı!

24/03/2014  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

Dünya’nın en zorlu MTB yarışlarından biri olarak kabul edilen Cape Epic geçtiğimiz pazar başlangıç etabıyla start aldı. Başlangıç etabı 23km’lik bir parkura sahip olmasına rağmen sporcuları epey zorladı.  Yarış öncesi favori görülen ekiplerden biri olan Nino Schurter ve takım arkadaşı Philip Buys bu etabı 5.likle bitirdi.

Başlangıç etabını  Multivan Merida Team adına yarışan İspanyol sporcu Jose Hermida ve Hollandalı Rudi Van Houts kazandı. İkili, etabı 59.08’lik dereceyle bitirirken en yakın rakibine 12 saniyelik bir fark attı. Etap sonunda yarışmacıların hala diri ve enerjik oluşu ileriki etaplarda da bizleri büyük bir rekabetin bekleyeceğine dair bir izlenim yarattı.. Yarış sonu Hermida, bu etap için ” Bugüne kadar yapılmış en zor cape epic etabı, bu etabı kazanmayı çok istiyorduk çünkü sarı formalarla çok daha iyi motive olacağımıza inanıyorum” dedi. Takım arkadaşı Houts ise “Tüm yarış boyunca maksimum düzeyde yarıştık, nabzım yarış boyunca 180’den aşağı inmedi. Bu çok yüksek bir değer.” açıklamasında bulundu.

merida2

Başlangıç etabının kazanan takımı Team Multivan Merida( Jose Hermida -solda- Rudi Van Houts -sağda-)

2. liği ise BMC Mountain Biking adına yarışan İsviçreli ikili Lukas Fluckiger ve Martin Fanger aldı.  Topeak- Ergon adına yarışan Alman sporcu  Robert Mennen ve Çek takım arkadaşı Kristian Hynek yaklaşık 1 dakika geriden gelerek 3. oldu.

Yarışın favorilerinden ve Bulls takımı adına yarışan Alman Karl Platt ve İsviçreli Urs Huber  liderin 2 dakika gerisinden gelerek 6. oldu. Bir başka favori takımı Meerendal Songo Specialized adına yarışan İsviçreli Christoph Sauser ve Çek takım arkadaşı Frantisek Rabon liderin 3 dakika gerisinde yarışı 9. tamamladı.

Hem Karl Platt hem de Christop Sauser bu sene 5. kez Cape Epic’i kazanmak istiyor.

specialized

Meerendal Songo Specialized ( Christoph Sauser -sağda- ve Çek takım arkadaşı Frantisek Rabon)

Bayanlar kategorisinde ise RECM 2 adına yarışan İsviçreli Ariane Kleinhans ve Danimarkalı Annika Langvad  etabın kazananı oldu. Etabın hemen başlangıcında merdiven inişinde kaza yapan Annika Langvad ciddi  bir yaralanma yaşamadı. Buna rağmen RECM 2 takımı en yakın rakibine 2 dakikalık bir fark atarak, 1.10.07’lik dereceyle rahat bir etap kazanmış oldu. Yarış sonu Langvad kaza için  “İhtiyacım olan adrenalini bu kaza sayesinde almış oldum” yorumunda bulundu. Meerendal takımı adına yarışan Esther Suss ve Sally Bigham 2., Cape Brewing Company adına yarışan İsveçli Jennie Stenerhag ve Güney Afrikalı takım arkadaşı Theresa Ralph liderin 5 dakika gerisinden gelerek 3. oldu.

bayan cape

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın