Cam Zink YT Industries İle Anlaştı

19/01/2014  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Downhill, Freeride, Sıradışı Bisiklet Haberleri

1601133_10151999858113813_1761919910_n

Kadrosuna önce Andreu Lacondeguy ve Yannick Granieri gibi isimleri katan YT Industries Factory Freeride Team, şimdi de başka bir efsane olan Cam Zink ile anlaştıklarını duyurdu. Bu transfer ile rüya gibi bir takım kurmuş olan YT Industries’in bu hamlesi Amerika’daki  satışları arttıracağı düşünülüyor. Alman menşeili firma üst düzey komponentlerden oluşan bisikletlerini rakiplerinin aksine çok uygun bir fiyat aralığında sunuyor. YT Industries, Andreu Lacondeguy’ın Red Bull Rampage’deki performansı sonrası downhill bisikletlerinin agresif kullanım koşullarına ne kadar dayanıklı olduğunu da dünyaya kanıtlamış oldu.

cam zink

 

Cam Zink’in Red bull Rampage 2013’te 23 metre yükseklikten ters takla atarak bisiklet tarihinin en büyük ters taklasını atmıştı. Bu transferin asıl nedeninin bu olduğu konuşulsa da,  YT Industries CEO’su Markus Flossmann, Cam Zink’i uzun süredir takıma katmak istediklerini, hem geliştirme aşamasında hem de ABD pazarında bisikletlerini yaygınlaştırmak için bu hamleyi yaptıklarını açıkladı. Şirketin pazarlama müdürü Florian Lehmann, Cam Zink’in bisikletlerin geometrisi ve kinematikleri hakkında çok derin bir bilgiye sahip olduğunu bu nedenle geliştirme aşamasında çok önemli bir rolü olduğunu,söyledi.

 

Cam Zink, freeride disiplinin en üst seviyesi olarak kabul edilen Red Bull Rampage’de 2010 yılında 1. ve geçtiğimiz sene 3. olmuştu.

O tarihi atlayışın videosu;

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın