BMC MTB Racing Team Trans – Sylvania Epic’ de Yer Alacak

07/02/2013  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

 

BMC Switzerland, etaplardan oluşan dağ bisikleti organizasyonu NoTubes Trans – Sylvania Epic (TSEpic) ile sponsorluk anlaşması imzaladı. TSEpic, Kuzey Amerika’ da hızla büyüyen bir dağ bisikleti organizasyonu. Bu sponsorluk anlaşması ile yarışın atık daha da dünya çapında olacağını söylemek yanlış olmaz.

 

Sponsorluk anlaşması hakkında açıklamalarda bulunan BMC Switzerland’ İn ABD Genel Müdürü Karim Pine, ” TSEpic, BMC için harika bir ortak, çünkü aynı yenilikçi ve farklı düşünme yapısına sahipler.” dedi. Firmanın ABD Pazarlama Müdürü Matt Heitmann’ da, ” Bizimle aynı tutkuya sahipler ve dağ bisikleti için üst düzey kalitede yarış düzenliyorlar. TSEpic ileolan ortaklığıız, BMC’ nin dağ bisikletindeki hedeflerine yaklaşmada katkıda bulunacak.” dedi. 

 

BMC son zamanlarda yol bisikleti ürünlerinde kullandıkları teknoloji ve başarılı tasarımlarıyla gündemde olsa da, aslında firmanın ilk yıllarında yol bisikleti üretmiyordu. Dağ bisikletleri ile ün kazanmış bir firmaydı.

 

BMC tekrardan dağ bisikleti üretimine geçmesiyle iki alanda da başarılı sonuçlar elde etmeye başladı. Özellikle TSEpic ile yapmış olduğu anlaşma ile yarışın resmi bisikleti olan BMC Kuzey Amerika’ daki pazarlama stratejisinde de önemli bir gelişme göstermiş oldu. 

 

Peki TSEpic nedir? Trans – Sylvania Epic, 6 etaptan oluşmuş bir dağ bisikleti organizasyonu. Özellikle Amerika kıtasındaki en önemli dağ bisikletçilerinin her yıl katıldığı yarış, katılımcıları oldukça zorlayan parkura sahip. Bu sezon 26 Mayıs – 1 Haziran  tarihlerinde gerçekleştirilecek olan yarşta, tekli, çiftli ve takım olarak katılımlar mevcut. Ayrıca yarışın bir başka özelliği de Amerika kıtasındaki en uzun dağ bisikleti yarışı olması.

 

Yapılan sponsorluk anlaşması ile birlikte organizasyonda yer alması kuvvetle muhtemel gözüküyor.  Takımın bu sezon yaptığı transferlerle sadece TSEpic’ de değil katıldığı diğer müsabakalarda da üst sıralarda yer alması zor gözükmüyor. Özellikle bir çok kez Dünya Şampiyonu olmuş ve 2 kere de Olimpiyat Şampiyonluğu yaşayan Julien Absolon trasferi takıma seviye atlatmış durumda. Ayrıca Lukas Fluckiger, Ralph Naf ve Stephen Ettinger takımın elindeki kozu güçlendiriyor. 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın