BMC MTB Racing Team Sezon Hazırlıklarını İsviçre’ de Sürdürüyor

29/01/2013  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

 

BMC MTB Racing team 2013 sezonunun ilk kampına Saillon / İsviçre’ de başladı. Bu sezon kadrosunu özellikle 2 kez Olimpiyat, 4 kez de Dünya Şampiyonluğu yaşamış  Fransız dağ bisikletçisi Julien Absalon ile güçlendiren BMC MTB’ nin kadrosunda UCI Dağ Bisikleti Dünya Sıralaması’ nda ilk 20′ de yer alan 4 sporcu bulunuyor. Bunlar; Julien Absolon, Cross Country Dünya 2.si Lukas Flukiger, Dünya Şampiyonu Ralph Naf, ve Avrupa Cross  Counrty Şampiyonu Moritz Milatz.

 

Takım ayrıca kadrosunda bulunan endurance (dayanıklılık) bisikletçileri,  Francois Bailly – Maitre ve Florian Golay ile dayanıklılık yarışlarında da iddialı bir konumda yer alıyor. Bu isimler sayesinde takım Enduro World Series’ e de odaklanabilecek.

 

Kamp hakkında açıklamalarda bulunan BMC MTB Racing Team’ in sportif direktörü Alexandre Moos, ” Bizim için oldukça ilginç günler. Bütün takım ilk defa birlikte toplandı ve antrenman yapıyor. Şu anda son yarış takvimi üzerinde çalışıyoruz aynı zamanda bireysel yarışacak sporcularımıza uygun sezon planlamasını da yapıyourz.” dedi.

 

 

BMC İsviçre Spor Pazarlama Müdürü Steven Jonckheere’ de kampla ilgili değerlendirmelerde bulundu. ” Burada, cylecross’ tan cross counrty’ ye, enduro’ ya kadar kazananlardan oluşan yüksek seviye bir takımımız var. Bu kadar çok yüksek seviye sporcunun takımda olması, takımdaki diğer sporcular ve çalışanlar için de yüksek motivasyon sağlıyor. Bisikletçiler birbiriyle antrenman yapmayı ve birbirlerini zorlamayı, kendilerini daha yüksek seviyeye çıkarmayı öğreniyorlar. Yarış sezonunun başlamasını sabırsızılıkla bekliyoruz.” 

 

BMC MTB Racing Team, resmi sunumu 7 martta, Fransa’ da yapılacak olan ikinci takım kampının sonunda gerçekleştirilecek. Sunumun ardından, bireysel antrenmanlarına Güney Fransa, Kanarya Adaları ya da Güney Afrika’ da devam edecekler. Julien Taramarcaz ve Lukas Flückiger ise şu anki kampın ardından A.B.D’ ye UCI Cyclecross Dünya Şampiyonası için gidecekler. 

 

2013 BMC MTB Racing Team Kadrosu 

 

Francois Bailly – Maitre (Fra)

Jeremy Huguenin (Swi)

Julien Taramarcaz (Swi)

Lukas Flückiger (Swi)

Julien Absalon (Fra)

Stephen Ettinger (USA)

Ralph Näf (Swi)

Martin Fanger (Swi)

Moritz Milatz (Ger)

Reto Indergand (Swi)

Matthias Stirnemann (Swi)

Florian Golay (Swi)

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın