Atatürk – Spil Lions Dağ Bisikleti Yarışı Manisa

17/05/2010  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR

 

İlki Kasım 2008’de Manisa Kent Ormanı’nda organize edilen Spil Lions Dağ Bisikleti Yarışı, bu sene Atatürk Spil Lions Dağ Bisikleti Yarışı adı altında 16 Mayıs 2010 Pazar günü yapıldı. 2010 yılındaki Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası’nın da yapıldığı yer olan Manisa Kent Ormanı parkurunda 47 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen yarışa aynı tarihte Kemaliye’de düzenlenen dağ bisikleti yarışının da denk gelmesi ile katılım beklenenin altında gerçekleşti.

Sporcuların konaklamalarından kahvaltı ve öğle yemeklerine kadar her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı, para ödüllerinin de dağıtıldığı yarışta ücretsiz dağıtılan lokmadan küçüklerin halk oyunları gösterisine kadar herşeyin düşünüldüğü bir şenlik havası yaratıldı. Organizasyonda tek eksik belki de kürsünün ve yeterli sayıda hakemin olmayışı idi. Bu çok başarılı organizasyonun gerçekleşmesinde Lions Kulübü Bölge Yöneticisi İnci Metya, Manisa Lions Kulübü Başkanı Arzu Adıgüzel büyük katkı verdiler. Yine bu organizasyonda Manisa Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü Bianchi – Muhlis Dilmaç, Birol Toraman, Siper Özdol, H. Olcay Ormankıran önemli katkı verenler arasındaydı.

 

Geçen sene Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası’nın da yapıldığı yarışın teknik merdiven inişi kısmının parkurdan çıkarıldığı yarışta favoriler ilk dereceleri paylaştılar Brisa Sporlu  Dağ Bisikleti Şapiyonumuz Bilal Akgül’ün ve Halil Korkmaz’ın formda  görüldüğü yarışta bu ikili yarışı son tura kadar başa baş götürdü. Elit Erkeklerde yarışın süprizini Gökhan Uzuntaş üçüncü olarak yaptı.

Elit bayanlarda Türkiye Şapiyonumuz Brisa Sporlu Esra Kürkçü adeta tek başına yarıştı ve birçok Elit Erkek sporcuyu geçme başarısını gösterdi.

 

 

 

 


Polonezköy’ün başarılı Türkiye Gençler Dağ Bisikleti Şampiyonu İsak Ünal bu sene Elit koşmasına rağmen Manisa Spil Lions yarışında gençler kategorisinde yarıştı ve son derece başarılı bir yarış çıkartarak kolay bir birincilik elde etti.

 

 

 

 

Masterlar kategorisinde 30+’da yarışan Mehmet Kurt, Oğuz Özçelik, Turgay Germen gibi güçlü isimler beklenildiği gibi ilk üç dereceyi paylaştılar. Yarış bitiminde çatlak ve stickersız bisikletini havaya kaldırarak sponsorsuz yarıştığını söyleyen Mehmet Kurt sporcuların firmalardan daha fazla teşvik beklediklerini belirtti.


 

 

İki kişinin yarıştığı Yıldızlar kategorisinde Polonezköy’ün oldukça başarılı isimleri Agit salman ve Ö. Faruk Kansız kendi aralarında mücadele ettiler.


Masterlar 40+’nın tartışmasız favorisi Zafer Demirtaş yarışı birincilikle bitirdi. Yarış sonrası yapılan söyleşide yarışın 40+ için iki turla sınırlandırılmasından yakınan Demirtaş, antrenmanda bile rahatlıkla bu parkurda 4-5 tur attığını, yarışın iki turla sınırlandırlımasının bu tarz yarışmalara girecek 40+ sporcuların yarışma arzularının teşviki için iyi olmadığını söyledi.

Masterlar kategorisinin bir diğer ilginç gelişmesi ise istese 50+’da yarışabilecek olan Ahmet Akdiğin 40+’da yarışıp yarışı ikinci bitirme başarısını göstermiş olmasıydı.
Masterler 50+’nın birincisi birçok yarışta kürsüde gördüğümüz Bülent Ütin oldu. Bazı sporcuların plakalarının bannersız olması yarışın dikkatli gözlerden kaçmayan bir diğer olayıydı.

 

Yarış sonunda sporculara toplam 7.000 TL’yi aşkın paşarılı ara ödülü, madalya şapka ve katılım belgesi dağıtıldı.

 

Elit Erkekler:


1. BilalAkgül
2. Halil Korkmaz
3. Gökhan Uzuntaş
4 Yavuz Klim
5. Kamil Akalp

 

Elit Bayanlar:


1 .Esra Kürkçü
2. Burcu Asuman Balcı
3. Merve Pelin Bayram

 

Genç Erkekler:


1. İsak Ünal
2. Fatih Ulusoy
3 İsmail İssi
4. Semih Ünlü
5. Serdar Belkıran

 

Yıldız Erkekler:


1. Agit Salman
2. Ö. Faruk Kansız

 

30+ Master:


1. Mehmet Kurt
2. Oğuz Özçelik
3. Turgay Germen
4. Cüneyt Doğan
5. Tarık Dağ

 

40+ Master:


1. Zafer Demir taş
2. Ahmet Akdilek
3. Aydın Soral
4. Yüksel Demiral

 

50+ Master:


1.Bülent Ütin
2. Poul Anthony Bollam
3. Reha Demiröz

 

 

 Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın