Alaçatı-Çeşme İzmir Dağ Bisikleti Class 2 İzmir Dağ Bisikleti Yarışı 3.10.2010

01/10/2010  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

Uzunca bir süredir İzmir’deki sesizlik bir kaç fedakar insanın gayreti ile bu hafta sonu bozluyor ve nihayet 3- Ekim Pazar günü  Bisiklet Federasyonun Faaliyet Programında yer alan Alaçatı Dağ Bisikleti  Yarışı gerçekleştiriliyor. Yarış ile ilgili hazırlıklar tamamlanmış olup yarışa katılacak sporcular için konaklama yarış programı hakkında Dağ Bisikleti  Cyclingtr.com‘a iletilen bilgiler şu şekildedir.

İzmir dışından gelecek sporcular Bornova  Otogarından saat başı kalakan Çeşme otobüsleri  ile Çeşmeye ılaşacaklardır. Otobus biletleri 12 tl dir. Organizatörlerce Çeşme Rıdvan otelde sporcular için oda kahvaltı 30 TL ye ayarlanmıştır, bunun için organizasyon komitesinin veya bu otelin aranması rezervasyon yapılması gerekmektedir. Alaçatı Çeşme arası 7-8 kmdir. İsteyen Çeşme veya Alçatıda kendi imkanları ile otel yada pansiyonda kalabileceklerdir.

Kayıtlar Alaçatı Değirmen altı Meydanından Akbank karşısında Cumartesi saat 14:00 itibarı ile başlayacaktır. Teknik toplantı ise 18:30 da Alaçatı Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir. Toplantının hemen akabinde yine aynı yerde makarna partisi düzenlenecektir.

Organizasyon komitesi adına

Zeynep Erdem:05305120494
Birol Toraman:05332549575

Yarışmaya katılacak tüm sporcularımıza başarılar dileriz.

Cyclingtr.com

ALAÇATI MTB CUP

Federasyonumuzun 2010 yılı faaliyet programında yer alan “Alaçatı Mtb” yarışı     03.Ekim.2010 tarihinde Alaçatı/İZMİR’de yapılacaktır.
1-) Yarışmalara UCI kategorilerinde Elit Erkek, Elit Bayan kategorilerindeki, ulusal kategorilerde ise Yıldız Erkek, Genç Erkek, U23 Erkek, Master Erkek, +40 Erkek kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir.
            – Elit Erkek ve U23 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Elit Erkek klasmanına göre yapılacaktır.
            – Master Erkek ve +40 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Master Erkek klasmanına göre yapılacaktır.
2-) Yarışmanın sporcu kayıtları  02.Ekim.2010   tarihinde;  saat 16.00’ de  yapılacaktır. Sporcular ulusal kategoriler için GSGM lisanslarını, Uci kategorileri için Uci lisanslarını kayıtlar sırasında teslim edeceklerdir (U23 kategorisi ulusal kategori olarak açılsada, U23 kategorisi ile Elit erkek kategorisi birlikte start alacağından dolayı, Elit Erkek kategorisinde dereceye girecek U23 kategorisindeki sporcuların puan almalarını engellememek amacıyla U23 kategorisindeki sporcular Uci lisanslarını teslim edeceklerdir. Mevcut Uci lisansları Elit erkek olan ancak U23 kategorsinde yarışacak sporcuların ayrıca U23 kategorisi için Uci lisansı başvurusu yapmalarına gerek yoktur. ). GSGM lisansı ve Uci lisansı  olmayan yarışmacılar yarışmaya alınmayacaktır. Daha önce parmak izi verenler,lisanslarını teslim edip, parmak izi ile kayıt yaptıracaklardır. (Daha önce verilen plaka ve numarasını getirmeyenler, yarışa alınmayacaktır.
3-) Yarışmanın teknik toplantısı  aynı tarihte saat:18.00’ de aynı yerde yapılacaktır. Toplantıya; Kulüplerden idareci veya antrenörleri, Ferdi sporcular ise kendileri katılacaktır.
4-) Sporculardan parmak izi vermeyenler, kayıtlar sırasında veya teknik toplantı başında saat 18.00’ye kadar parmak izi vereceklerdir.
5-) Yarışmalarda ;
     a.)    Yarışmaya katılan sporculardan yarışmayı tamamlayan ilk %65’ine tam harcırah ödenecek olup bu oran dışında kalan sporculara ödeme yapılmayacaktır. (Yönetim kurulunun 18.04.2007 ve 8 nolu kararı)
b.)    Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2-4 sporcusu  harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenöre (veya idarecisine); 5 ve daha fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulübün 1 antrenör ve 1 idarecisine, harcırahları. (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
6-)  İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerini Federasyon Görevlisine vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı, Şube Kodu, Hesap Numarası ve Iban Numarası)
7-)  Federasyonca harcırah ödenmeyen idareci-antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.
8-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır.
9-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2010 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.
10-) 03.Ekim.2010 tarihinde;
            a) 10.00’da   Elit Erkek, U23 Erkek ve Elit Bayan Startı
            b) 14.00’de   Genç Erkek, Master Erkek, +40 Erkek ve Yıldız Erkek Startı
            c) 16.00’de   Ödül Töreni

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın