Akdeniz Üniversitesi 60 Dakika Heyecan Bisiklet Yarışı Sona Erdi

01/12/2011  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR

 

Akdeniz Üniversitesi ve SDS Bisiklet işbirliği ile düzenlenen bisiklet yarışı 27 Kasım 2011 tarihinde Akdeniz Üniversitesi’nin Ana Kampüsü’nde 101 yarışmacı ile geçekleşti.Yarışma Thule araç üstü taşıyıcıları, Focus bisiklet, Rudy kask, Antalya Memorial Hastanesi, Kipeo giyim ve Bisiklet dünyası ve Sds bisiklet sponsorluğunda yapılan, yarış organizasyonuna sahip çıkan Akdeniz Üniversitesi kampüs içerisinde ve şehrin değişik noktalarında altı bin adet el ilanı dağıtılmasını sağladı. İzleyici ve yarışan sporcu açısından zengin olan organizasyon Üniversite yönetimi tarafından da başarılı bulunarak organizasyon komitesi ve sponsorlardan bahar aylarında bu organizasyonun tekrarını istedi.

 

 

 

 

Geçtiğimiz Aylarda trafik kazasında yaşamını kaybeden Onur Karaca anısına düzenlenen organizasyonda Antalya’dan ve Türkiye’nin birçok farklı ilinden gelen bisiklet severler  yarışma heyecanını yaşadı.

 

 

XC (arazi sürüşü) klasmanı kategorisinde gerçekleşen yarış; yıldız erkek, genç erkek, elit erkek, 30 üzeri master erkek ve bayanlar olmak üzere toplam 5 ayrı kategoride düzenlendi. yarışmacılar yaklaşık 4 km lik bir parkurda oldukça güzel bir havada yarış koştular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğrafçımız Nedim Tuncay’ın fotoğrafları için tıklayınız.

Bahsedilen kategorilerde derece alan yarışmacıların isimleri ve soy isimleri aşağıdaki gibidir:

 

Yıldız Erkek

1.Alperen Kır

2.Kemal Mama

3. Mustafa Kaygısız

 

Genç Erkek:

1.Ali Çakaş

2.Kerem Anıl

3. Ömer Kaya

 

Elit Erkek:

1.Bayram Eroğlu

2.Fatih Özbudak

3. Emre Arıkan

 

Master Erkek:

1.Hakan Kilitaş

2.Devrim Ardıç

3. Göksen Parlak

 

Bayanlar:

1.Naime Ozan

2.Serda Çiçek

3. Tuğba Polat

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın