Ahmet Akdilek’ in Durumu İyi

20/07/2009  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

19 Temmuz Pazar günü Manisa Kent Ormanı’ nda yapılan Türkiye Şampiyonasında Konya Şeker Spor Klübü’ nden Ahmet Akdilek de vardı.

 

Konya Şeker Spor normalde dağ bisikleti yarışlarına 1 sporcu ile katılırken Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası’ na 3 sporcu göndererek yerini aldı. 30+ Kategorisinde Mustafa Güler 1.olarak tamamladı. U23 Kategorisinde Muhammet Eyüp Karagöbek 2. olarak yarışı tamamlarken yarışta takım arkadaşları gibi favori görülen ve başarı beklenen Ahmet Akdilek’ in beklenmeyen kaza haberi anons edildi.  Kaza alanında bulunan Cyclingtr ekibinin görüntülediği fotoğrafta Ahmet Akdilek kazanın sıcaklığı ile henüz yaralarının farkında olmadan ambulansın gelmesini bekledi.

 

Finish noktasına ambulansla gelen Akdilek’ in pansumanı yapıldıktan sonra yine ambulans ile hastaneye ulaştırıldı. Yaralar temizlenirken dirsek göğüs ve bacaklarındaki yaraları gören Akdilek oldukça üzgündü. “İniş yaparken tümseği farketmedim ve takla attım” diyerek kaza anını yorumladı.

İlk turda gerçekleşen kazada o anda hemen ardından gelen Adana Gençlik Spor takımından Uğur Göksu ” Çok hızlı gidiyordu yanımdan hızla geçti hemen ardındaydım muhtemelen 40-45 km hızla iniyordu. Tümsek konusunda onu uyarmak için “yavaş!” diye seslendim fakat sanırım beni duymadı ve tümseğe geldiğinde takla attı hemen ambulans için haber verdim” dedi.

 

Konya Şeker Spor Antrenörlerinden Saadettin Hocamız ile yaptığımız görüşmede Ahmet Akdilek’ in bu sabah Konya’ ya ulaştığı ve Klüp doktoru tarafından kontrol edildiği sağlık durumunun iyi olduğu haberini aldık.

 

Fotoğraf: Cyclingtr Ekibi-Ercüment Boran

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın