Adana Dağ Bisikleti Yarışında Bayram Eroğlu Kürsüde

26/02/2012  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR

 

Sezonun beşinci yarışı Adana’da sıcak bir hava ve orta zorlukta bir parkurda gerçekleşti. Tanıtım organizasyonu eksikliğinden dolayı yarışa yerel halkın katılımı istenilen düzeyde değildi. Haftasonu piknik yapmak için Seyhan nehri kıyısına mangal keyfine çıkan Adanalılar yarışı büyük bir heyecanla izlediler.

 

 

 

 

 

 

Güzel bir havada yapılan yarışın parkurunu genel olarak değerlendirirsek geçtiğimiz yıla göre parkur oldukça kolaydı.Tekniği az, düzlüğün bol
olduğu ormanlık bir alanda yer alan parkur sporcuları çok fazla
zorlamadı diyebiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

Öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere iki farklı start verildi. Sabah 10:00’daki startta Yıldız Erkekler, Yıldız Bayan, Master Erkekler ve Genç Erkekler vardı.  Yıldız Erkekler kategorisinde İstanbul Gençlik Spor’dan Yunus Emre Yılmaz, finish çizgisini ilk geçen sporcu olurken, Yunus Emre’yi  Brisa Spor’dan Onur Alkan ve Y.D.U’den Soner Akbaş takip etti.  Yıldız Bayanların yarışında Salcano Aldosk takımı sporcuları Mesude Şenol, Ayşe Çakır ve Büşra Önder podyumu paylaştılar. 

 

 

 

 

 

Gençler kategorisinde, Agit Salman ve Ömer Faruk Kansız’ın çekişmesi bitiş çizgisi düzlüğüne kadar devam etti.  Yarışın son düzlüğünde Ömer Faruk Kansız yaptığı atak sonucunda ağaca çarparak düştü ve Agit Salman’ın arkasında yarışı ikinci olarak bitirdi.Gençlerde üçüncülüğü Rus Forward Udmurta takımından Ruslan Muzafarov kazandı.

 

 

 

 

Master’lar kategorisinde çekişme oldukça yüksekti. Yarış sonucunda sıralama şu şekilde oluştu. Birinci Brisa Spor’dan Nevzat Kıral, ikinci Salcano Arnavutköy takımından Oğuz Çelik ve üçüncü Hüseyin Esergin oldu.

 

 

 

 

Öğleden sonra 13:00’da yaklaşık 30 kişilik Elit Erkekler startı, yarış heyecanın doruğa ulaştığı andı. Yarıştaki yüksek tempo seyircilere de yansımıştı, seyircilerin desteği yarış alanını panayır havasına bürümüş ve sporcuların motivasyonunu yükseltmişti. Elitler kategorisinde starttan itibaren ilk üç tur 10 sporcu 2 şer saniye arayla beraberlerdi, ilk tur Bayram Eroğlu lider götürürken, ikinci turda İsak Ünal liderliğe yükselirken , üçüncü tur sonunda Sina Soluksaran turu ilk dönen sporcu oldu. İsak Ünal, iki defa ağaca çarpması sonucunda 10. sıraya kadar geriledi ama finish çizgisini 5. olarak geçmeyi başardı. Çok çekişmeli geçen Elit Erkekler kategorisinde sıralama bir çok defa değişti, Rus sporcular 4. turda yaptıkları atak sonucunda podyumun ilk iki sırasını ele geçiriken yarışı üçüncü sırada Bayram Eroğlu bitirdi, ayrıca U23 ketagorisinde Bayram Eroğlu podyuma birinci olarak çıktı.

 

 

 

 

 

 

Yarışın tüm fotoğrafları için linki tıklayınız.

 

 


Sonuçlar için resmi tıklayınız.,

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın