Absa Cape Epic Prolog Etabı’ nı Sauser ve Kulhavy İkilisi Lider Tamamladı

18/03/2013  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR

 

 

Bu yıl 10.’ su düzenlenen Cape Epic MTB Yarışı tarihinde 4. kez prolog etabına ev sahipliği yaptı. Güney Afrika’ nın Cape Town şehrinde yapılan yarışta erkeklerde Chrisopher Sauser  ve Jaroslav Lukhavy yarışı lider olarak tamamlarken, bayanlarda ise Esther Süss ve Jane Nuessli ikilisinin oluşturduğu takım prolog etabını kazandı.

 

41 ülkeden 1200 sporcunun katıldığı bu büyük organizasyonun prolog etabı güneşli bir havada gerçekleştirilen 22 kilometrenin ardından sona erdi. 8 gün sürecek olan etaplı dağ bisikleti yarışının açılışı sabah 06:45′ te gerçekleşti. İçerisinde bir çok iniş çıkışın olduğu etapta sporcular Güneş’ in Şehri, olarak bilinen Cape Town’ un, müthiş görselliğinin yanında mücadelelerini sürdüler. 

 

Yapılan zaman karşı prolog etabının ardından bugün koşulacak olan 1. etapta giyilecek olan tur formaları da sahiplerini bulmuş oldu. Christoph Sauser ve Jaroslav Lukhavy’ den oluşan İsviçre / Çek Cumhuriyeti Takımı, sene başında trafik kazası sonrası yaşamını kaybeden Güney Afrika’ nın gruru MTB sporcusu Burry Stander adına ithaf edilen Sarı Zebra Liderlik Forması’ nı giymeyi hak etti. Philip Buys ve Mathhys Beukes’ in oluşturduğu Scott Factory Racing ise Kırmızı Afrikalı Liderler formasını giydi. Bayanlarda ise Turuncu Bayanlar Liderlik mayosunu giyen ekip Esther Süss ve Jane Nuessli’ nin oluşturduğu BMC Wheeler takımı giydi.

 

 

Erkekler Yarışı

 

Bu yıl 3. kez üst üste erkekler prolog yarışını Christopher Sauser kazandı. Bu yıl yeni takım arkadaşı Olimpik altın madalyalı Jaroslav Kurhavy ile bu başarıyı yakalayan Sausser, takım arkadaşı ile birlikte 55:10′ luk bir derece yaptı. Multivan Merida adına yarışan Jose Hermida ve Rudi Van Houst, 56:17′ lik derece ile ikinci sırayı aldı. Prolog etabını üçüncü ekibi ise Marco Fontana ve Manuel Furnic’ in oluşturduğu Cannondale Pro Cycling ekibinin oldu. 

 

 

Yarışın ardından konuşan Christopher Sauser, “Kulhavy’ nin ne kadar güçlü olduğunu biliyordum ama beklediğimden de güçlü çıktı. Mükemmel bir takım harmonisi yakaladık ve iyi iş çıkardık. Birbirimize benzer sürüş stilimiz var. köşelerde yavaş ve dikkatli döndük, düzlükte ise hızlandık. Bisikletlerimizin ayarları da çok iyiydi, bize düşen sadece üstlerine binmek ve sürmekti. Ayrıca Burry’ nin adını taşıyanbu formayı kazanmakta benim için çok duygulu anlar geçirmeme sebep oldu.” dedi. 

 

Bayanlar Yarışı

 

Esther Süss ve Jane Nuessli’ nin oluşturduğu BMC Wheeler takımı 1:08:21′ lik derece ile 22 km’ lik prolog etabında bayanlar kategorisinde en iyi dereceyi elde eden takım oldu. Sally Bigham ve Milena Landtwing’ in oluşturduğu Topeok Ergon takımı ise 1:10:19 ile ikinci sırayı elde etti. Yolande Speedy ve Catherine Williamson’ un takımı olan Energas takımı ise 1:11:56 ile 3. sırayı elde etti. 

 

BMC Wheeler’ ın sporcusu Esther Süss yarış sonrası yaptığı açıklamada, “Bu sezonki ilk yarışımdı, ve bu noktada olduğumuz için çok mutluyum. Jane ve ben, birlikte çok iyi çalıştık ve umarım bu performansımızı ve yerimizi yarın da koruyabiliriz. Neler olacağını görürüz. Şu anda olduğum yerden mutluyum.” dedi. 

 

 

Absa Cape Epic MTB Yarışı, Pazartesi günü koşulacak olan 96 km’ lik ve 2360 m’ lik irtifa kazanımıyla devam edecek. 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın