5. BO-CE Dağ Bisikleti Gece Yarışı için Sporcular ve Seyirciler Bir Araya Geldi

13/11/2012  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR

 

5. BO-CE Dağ Bisikleti Gece Yarışı, 11 Kasım Pazar günü Florya Atatürk Ormanı’nda bisiklet tutkunlarını bir araya getirdi.

Profesyonel ve amatör bisikletçilere farklı bir yarış ortamı sunan BO-CE Gece Yarışlarına bu yıl 92 sporcu kayıt yaptırdı. Katılımın ücretsiz olduğu yarışta, sporcular 4,3 km’lik parkuru, Büyük Erkekler ve 23 yaş altı 7 tur, Bayanlar 4 tur, Genç Erkekler 5 tur, +30 Master ve +40 Master 6 tur atarak tamamladılar.

Gece yarışı olması sebebiyle bu yarış çok renkli görüntülere sahne oldu.

 

 

11 Kasım Pazar günü saat 17:30’da Masterlar, Junior ve Bayanlar, Saat 19:30’da 23 yaş altı ve Büyük Erkekler kategorileri start aldılar. Havanın yağışlı olması beklenirken aksine yarış güzel ve yağışsız bir havada gerçekleşti. Tüm kategorilerde kıyasıya bir mücadele vardı.

Geçen yıl tasarlanan ve yarışın simgesi olan ALTIN KASK’a ismini yazdırabilmek için tüm sporcular kıyasıya mücadele ettiler. Yarışın başından itibaren birinci sırayı kimseye kaptırmayan Bursa’dan katılan Salih MANAVOĞLU gecenin en hızlısı oldu ve ALTIN KASK’a
2012 BO-CE DAĞ BİSİKLETİ GECE YARIŞI ŞAMPİYONU olarak adını yazdırdı.

23 yaş altı ve Büyük Erkekler kategorisinin beraber yarıştığı parkurda en hızlı bitiş noktasına ulaşan Salih MANAVOĞLU aynı zamanda Büyük Erkekler kategorisinin birincisi olmayı başardı. Diğer şampiyonlar ise, 23 yaş altında Mehmet ŞER, Genç Erkekler’de Yunus Emre
YILMAZ, +30 Master’da Muammer YILDIZ, +40 Master’da Erol ÖZBEY, Bayanlar’da ise Pelin BAYRAM yarışı birinci olarak tamamladılar. Pelin Bayram 3.kez galibiyetini ilan etmiş oldu. Genç sporcu 3 yıldır Bo-Ce şampiyonluk ünvanını korumayı başarıyor.

Yarış boyunca Çay-Kur sporculara ve seyircilere çay servisinde bulundu, Red Bull içeceği ve müzik kalitesi ile gecenin enerjisi ve sesi oldu. Kızılay’dan tüm yarışmacılara kumanya servisinde bulundu. Aktif Pedal çadırında, 2013 Rockhopper Comp modeli tanıtıldı.

Gecenin en buruk anı ülkemizi Paris-Dakar rallisinde başarı ile temsil eden Kemal MERKİT aramızda olmayışı idi. Üzücü bir kaza sonrasında aramızdan ayrılan, Kemal MERKİT adına tüm sporcular ve seyirciler bir dakikalık saygı duruşunda bulundular.

5.BO-CE Dağ Bisikleti Gece Yarışı, ödül töreninde dereceye giren yarışmacıların madalyalarını almasının ardından başarıyla tamamlandı.

 

Kategorilerinde ilk üçe giren sporcular:


BAYANLAR

1. Pelin Bayram
2. Rüveyda Kerçin
3. Sevilay Aybar

GENÇ ERKEKLER

1. Yunuz Emre Yılmaz
2. Oğuzhan Tokatlı
3. Yusuf Eroğlu

+ 40 MASTER
1. Erol Özbey
2. Cüneyt Gazioğlu
3. Kadir Erduru

+30 MASTER
1. Muammer Yıldız
2. Oğuz Özçelik
3. Selçuk Keskin

23 YAŞ ALTI ERKEKLER

1. Mehmet Şer
2. Eyüp Durgun
3. Faruk Dinç

BÜYÜK ERKEKLER
1. Salih Manavoğlu
2. Aram Tabar
3. Zafer Öztürk

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın