5. BO-CE Dağ Bisikleti Gece Yarışı – 11 Kasım Pazar Florya Atatürk Ormanı’nda

06/11/2012  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

 

Dağ Bisikleti gece yarışlarında klasikleşen BO-CE, 5.edisyonu farklı parkurda, bu kez Florya Atatürk Ormanında start alacak. BO-CE 2012, her sene olduğu gibi, bu senede Maçka Demokrasi Parkında Gerçekleştirilecekti. Ancak park içinde yapılan yeşil alan ve alt yapı çalışmalarından dolayı bu yıl Florya Atatürk Ormanında gerçekleşecek. 10 Kasım gibi anlamlı bir günün ertesinde Florya Atatürk Parkında yapılacak yarış daha anlamlı olmuş. Her yıl artan ilgi ile heyecan dolu gece yarışında bu yıl parkur farklılığı, organizasyona ilgi duyan maceraperest dağ bisikletçileri için de büyük değişiklik olacak. Katılımcıların yoğun ilgisi gibi, organizasyonun devamlılığı için bir çok gönüllü de birkaç aydır değişiklikler ve kusursuz organizasyon keyfi için kolları sıvamış durumda.

 

 

Geçen yıl, 2,5 kilometrelik parkurda, Elite ve Under-23 10 tur, Bayanlar 5, Junior, +30 Master ve +38 Masterlar 7’şer tur atmışlardı. Bu yıl ise, yarış günü bir değişiklik olmaz ise, 4.350metre – 4.500metre mesafeli parkur belirlenmiş. Ayrıca BO-CE’nin bu yılki yeniliği; geçen yıl 18 Aralık’ta yapılan BO-CE’nin bir ay önceye çekilerek 11 Kasım’a alınması da yine bu yıl ki yeniliklerinden biri.

 

 

2010 yılında 95 sporcunun katıldığı, profesyonel ve amatör bisikletçilere farklı bir yarış ortamı sunan organizasyon, 2011 yılında 118 sporcunun katılımı ile gerçekleşmişti. Katılımın ücretsiz olduğu, gece yarışına ilgi her yıl artarak devam ediyor. Organizasyon yetkilileri Bora Tirki ve Cemal Cemal Dilben’in yaratıcı katkıları ile yılın en beğenilen yarışlarından olan BO-CE bu yıl da kaçırılmaması gereken bir etkinlik. Şimdiye kadar katılmadıysanız, kalabalık izleyici kitlesi arasında yerinizi alıp bu yıl muhakkak yarış alanındaki heyecana ortak olmanızı öneririm. Gece yarışına katılmak için büyük bir cesaret gerekmiyor. Zira, kısa ve güvenli parkur içerisinde ihtiyacınız olanlar; bir dağ bisikleti, güvenlik aksesuarlarınız ve gece yarışı olması sebebiyle ön far veya kafa feneri ve arka stop lambası. Ve tabii, bu etkinlikte ben de varım demeniz için kayıt formunu doldurmanız gerekiyor. ([View:http://cyclingtr.com/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer.Blogs.Components.WeblogFiles/dag-bisikleti-haberleri/BoCeKayit2012.pdf:550:0])

 

 

BO-CE’nin sembolü Altın Kask’ta bu yıl kimin ismi yazılacak? Her yıl, elit erkekler kategorisinde kazananın ismini, Altın Kask tarihine ekleyen BO-CE’nin geçen yıl kazananı, Yavuz Kilim olmuştu. Geçtiğimiz yıl, Altın Kask’a ismini yazdırabilmek için tüm sporcular kıyasıya mücadele ettiler. Yarış sonrası, organizasyon kalitesi ve eşsiz konsepti ile günlerce Türk Bisiklet severlerin ortak  konusu olmuştu. Gerek özlenen konsepti gerekse 1 ay önceye alınan yarış tarihi sebebiyle, bu yıl katılımın daha fazla olması bekleniyor.

 

 

PROGRAM

10.Kasım.2012 Cumartesi

16:00-17:00 Parkur Tanıma (serbest antrenman)

11.Kasım.2012 Pazar

14:00-16:00 Yarış Kayıtları, Teknik Kontrol

15:00-16:00 Parkur Tanıma (serbest antrenman)

17:00 Masterlar, Junıor Erkekler ve Bayanlar Start

18:30 23 yaş altı ve Elit Erkekler Start

21:00 akabinde Ödül Töreni

Önemli notlar:

  • Yarış esnasında kategori birincileri geldiğinde tur yiyen sporcularsıralamalarına göre kenara alınacaklardır.

 

  •  Sporcuların yarış sırasında; Kask, Ön Far ( kafa feneri olabilir) ve Arka Stop takmaları mecburidir. Aksi taktirde sporcular yarıştırılmayacaktır.

 

  • Yarışma kategorileri;Bayanlar, Junıor, +30 master , +40 Master, Under23 ve Elit erkeklerdenoluşmaktadır.

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın