4. BO-CE Salcano Dağ Bisikleti Gece Yarışı Sona Erdi

19/12/2011  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR

 

 4. BO-CE Salcano Dağ Bisikleti gece yarışı, 18 Aralık Pazar günü Maçka Demokrasi Parkı’nda bisiklet tutkunlarını bir araya getirdi.  

 

 

 

Geçtiğimiz yıl 95 sporcunun katıldığı profesyonel ve amatör bisikletçilere farklı bir yarış ortamı sunan organizasyon bu yıl tam 118 sporcunun katılımıyla gece yarışı olması sebebiyle oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

 

 

Katılımın ücretsiz olduğu yarışta sporcular 2,5 km’lik parkuru;

Elite ve Under-23 10 tur, Bayanlar 5, Junior, +30 Master ve +38 Masterlar 7’şer tur atarak tamamladılar.

 

18 Aralık pazar günü saat 17:30‘da masterlar, gençler ve bayanlar, saat 19:00’da Under-23 ve Elite kategorileri start aldılar. Under-23 ve Elite kategorisinden önce başlayan yağmurun zorlaştırdığı parkurda kıyasıya çekişmeler yaşandı.

Under-23 sporcularından zirve için yarış mücadelesi veren, Hamza KANSIZ talihsiz kaza sonrası ağaca suratını çarptı. İlk yardım müdahalesi olay yerinde sağlık ekibi tarafından yapıldı. Sporcunun ciddi bir sağlık probleminin olmadığı bildirildi.

 

Yarışın simgesi olarak geçen yıl tasarlanan, Altın Kask’a ismini yazdırabilmek için tüm sporcular kıyasıya mücadele ettiler. Yarışın başından itibaren birinci sırayı kimseye kaptırmayan Bursa Nilüfer Belediye Spor Kulübü sporcusu Yavuz KİLİM gecenin en hızlısı oldu ve Altın Kask’a 2011 BO-CE Salcano Dağ Bisikleti gece yarışı şampiyonu olarak adını yazdırdı.

 

Gecenin en hızlı yarışçısı olan Yavuz KİLİM  büyük kupanın sahibi olurken aynı zamanda Elit erkek kategorisinin birincisi olmayı başardı. Diğer şampiyonlar ise, Under-23’te Ali ÇAKAS, gençlerde Ömer Faruk KANSIZ, +30 Master’da Muammer YILDIZ, +38 Master’da Cüneyt GAZİOĞLU  ve Bayanlar’da gecenin meleği imajı ile Pelin BAYRAM  yarışı birinci olarak tamamladılar. 

 

 

Yarış boyunca Çaykur sporculara ve seyircilere çay servisi, Kızılay Eyüp Şubesi’nin de tüm yarışmacılara kumanya servisinde bulunduğu organizasyonda, aynı zamanda Salcano çadırlarında 2012 bisiklet modellerinin tanıtımı yapıldı.

 

Salcano firma yetkilisi Bayram Akgül, kategorilerinde birinci olan sporcuları için özel olarak hazırlanan Bo-Ce Salcano Gece Yarışı Şampiyonası formalarını takdim etti.

 

 

Geceye renk katan isimleri arasında, Ülkemizi Paris-Dakar rallisinde başarı ile temsil eden Kemal MERKİT ve Bisiklet Federasyonu İstanbul İl Temcilcisi Sn.Tuna AKYÜZ de yer alıyordu.

 

Ödül töreni sonrası seyirciler arasında yapılan çekilişte 2 adet Salcano marka bisiklet sahiplerini buldu. 

SALCANO BİSİKLET‘in Ana Sponsorluğunda  yapılan organizasyon keyifli bir şekilde sona erdi.

 

 

 

Genel Sonuçlar

 

BAYANLAR

 

1. Pelin Bayram

2. Seda Öztürk

3. Songül Çolakoğlu

 

 

JUNIOR 

 

1. Ö. Faruk Kansız

2. Yunus Emre Yılmaz

3. Fatih Ulusoy

 

+ 38 MASTER

 

1. Cüneyt Gazioğlu

2. Erol Özbey

3. Hakan Şenöz

 

+30 MASTER

 

1. Muammer Yıldız

2. Oğuz Özçelik

3. Selçuk Keskin

 

UNDER 23

 

1. Ali Cakas

2. Cumhur Boynaz

3. İsmail İssi

 

ELITE MEN

 

1. Yavuz Kilim

2. Faraz Shorki

3. Aram Tabar

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın