28-30 Ekim Sıradışı Bir Macera Yarışına Hazırmısınız?

18/10/2011  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

Bu yıl 2.si düzenlenen Esetap Cumhuriyet Kupası Macera yarışı 28-29-30 Ekim tarihinde gerçekleşecek. Dünya genelinde büyük ilgi gören macera yarışlarına örnek olarak dün tanıtımını yaptığımız ve bugün Avusturalya’da başlayacak olan Crocodile Trophy yarışının bir benzeri bu ayın sonunda Eskişehir’de startını alacak. Sıradışı bisiklet yarışı furyasındaki macera yarışlarında değişik ambianslarda ve branşlarda eklenerek muhteşem bir eğlence sunuyor. Eskişehir’de yapılacak olan macera yarışının organizasyonunu Çamuş Doğa ve Macera Sporları organize ediyor. Organizasyonun bu yıl da ana sponsoru Etap İnşaat & Mühendislik firması oldu.

 

 

Macera yarışının ana kamp alanından kesitler;

 

 

Erkek Takımı, Miks ve Bayan takımı olarak kategorize edilen yarışta 3 günde yaklaşık 190 kilometre geçilecek. Ancak bu mesafe içerisinde sadece bisiklet yarışı yok. Detaylı olarak bakacak olursa macera konsepti içerisinde 130 kilometreik bisiklet yarışı, 45 kilometrelik Trekking mesafesi, 17 kilometre Kano aşaması ve 50 metrelik ip inişi bulunuyor.

 

 

Başvuru için acele etmenizi öneririz. Zira yarışın son başvuru tarihi 21 Ekim. Cumhuriyet Bayramı’nda Cumhuriyet Kupası macerasına katılmak isteyenlere duyurulur. Keyifli muhabbetler, yarış konsepti, takım ruhu ile yarış keyfi, hepsi bir arada organize edilmiş. Sabah 6:30’la güne başlanıp, 7:30’da alınacak start sonrası 3 gün dolu dolu heyecan yaşanacak. Akşamları; akşam yemeği, canlı müzik ve dans gösterisi eklenmiş olan organizasyon detaylarında Türkye’de bambaşka bir konsept gelişiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monotonluğu sevmeyenlerin takipçileri, sıradışı yarışlarda macerayla dolu bir organizasyonda soluğu alıyorlar. Ülkemizde 10 yıl öncesinde çok kısıtlı olan yarış kavramı, tur ve organizasyonların hızla gelişmesi ve her takipçiye ayrı sunumlarda organizasyonlarla renkleniyor. Bu yıl Esetap’ın 2.sinin yapılması detayına gelince; tamamen katılımcılarının talebi üzerine harekete geçilmiş ve bu yıl yeniden yapılmakta. Ve… ilk kez Cyclingtr’dan okuyacağınız bir müjde yine Macera severler için Çamur Doğa ve Macera Sporlarından geliyor. Tecrübeli organizasyon şirketi 2012’de Uluslararası düzeyde Macera Yarışı düzenlemeyi hedefliyor. Büyük yarış öncesi kondüsyonunuzu denemeniz açısından bu ay sonundaki yarış kaçırılmaz bir fırsat gibi görünüyor.

 

Yarış hakkında detaylı bilgi için: [View:http://cyclingtr.com/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer.Blogs.Components.WeblogFiles/dag-bisikleti-haberleri/Esetap-A_E7003101_klamalar.pdf:550:0].

Macera Yarışının orjinal sitesine ulaşmak için afişi tıklamanız yeterli.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın