2013 Dağ Bisikleti Dünya Şampiyonası: Ev Sahibi Pietermaritzburg

28/06/2011  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Dağ Bisikleti Haberleri

 

 

Bisiklet severler 2013 Dağ Bisikleti Dünya Şampiyonaları’nın, Nisan ayında Cascades’ da UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’na başarılı bir şekilde ev sahipliği yapmış olan Pietermaritzburg’da gerçekleşeceği yönündeki duyuruyu sevinçle karşıladı. Pietermaritzburg, 2013 yılı için UCI (Union Cycliste Internationale) tarafından geçen haftasonu yapılan toplantıda resmi olarak alınan bu kararla birlikte artık bisiklet organizasyonlarının merkez şehirlerinden birisi haline geldiğini kanıtlamış oldu. Pietermaritzburg ayrıca 2012 Dağ Bisikleti Dünya Kupası’na ve BMX Supercross Dünya Kupası serilerinin bir ayağına da ev sahipliği yapacak.

Şehirde son yıllarda uluslararası düzeyde yapılan en başarılı organizasyonların altında imzası bulunan organizasyon direktörü Alec Lenferna  “Bu haber bizi inanılmaz mutlu etti” dedi. “Bu, Güney Afrika’da gerçekleşecek olan en büyük bisiklet organizasyonu olacak. Aynı zamanda da Afrika, ilk kez MTB Dünya Şampiyonalarına ev sahipliği yapmış olacak. Bu yarışlar, dünya çapındaki bisiklet takviminde yol bisikleti dünya şampiyonasından sonra gelen, dünyanın ikinci en büyük etkinliği” şeklinde ekledi. “UCI’ın bize olan inancını bu şekilde göstermiş olması gerçekten gurur verici ve bisiklet dünyası podyumunda bizim yerimizi oldukça sağlamlaştıran bir karar. 2013 MTB Dünya Şampiyonası’nı almamız, Pietermaritzburg’un bisiklet için canlı bir merkez haline geldiğini bir kez daha doğruladı ve bizlere söz konusu dünya çapında organizasyonlar düzenlemek olduğunda kimse için geriye çekilmeye ihtiyacımız olmadığını bir kez daha hatırlattı. ” şeklinde ekledi.

 

Duyuru, ekonomik açıdan binlerce bisikletçinin Pietermaritzburg’a akın etmesinin sağlayacağı faydalar ve şehri dolduracak dünya medyasının spot ışıklarının piyasalarına getireceği avantajlar dolayısıyla şehirde ve KwaZulu-Natal bölgesinde de büyük heyecanla karşılandı.

 

Lenferna, bu yılın başlarında MTB Dünya Kupası’nın düzenlendiği Cascades MTB Parkı’nı daha da geliştireceklerini bildiriken MTB Dünya Kupası sonrasında ziyaretçilerden ve UCI’dan gelen yoğun takdir dolu yorumlara rağmen, bunun rahatlığına kendilerini bırakmayacaklarını ve sürekli ilerlemeye devam etmek için çabalayacaklarını belirtti. “Parkur birçok açıdan eşsiz özelliklere sahip” dedi Lenferna. “Düzlük orta kısımda pedallamaya uygun olan parkur bölümü zorlu mücadelelere sahne yaratırken parkurun sadece yüksek hızlı tepeinişi ile sınırlı olmamasını sağlıyor. Fakat yarışçılar parkuru tanıyorlar ve buna göre hazırlanabilirler. Güney Afrika’da MTB yarışları için iyi bir dönem ve Dünya Şampiyonası’nın buraya geliyor olduğu haberi spora olan ilgiyi daha da yoğunlaştıracaktır.” şeklinde belirtti..

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın