2012 Crocodile Trophy – 5.Etap: Mt Mulligan’da Wolfgang Krenn Kazandı

24/10/2012  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR

 

Bugün 5.etabı koşulan 2012 Crocodile Trophy’nin Avusturalya Mt Mulligan galibiyetini Wolfgang Krenn kazandı.

 

Crocodile Trophy’nin bugünkü etabında Elit Erkekler ve Elit Kadınlar podyumunda iki yeni yüz alkışları topladı. Mt Mulligan finişinde Avusturalyalı sporcu Wolfgang Krenn heyecan verici ve süratli geçen etabı, yarışın lideri Ivan Rybarik ve Ondrej Fojtik’in önünde tamamlamayı başardı. Bayanlarda ise, diğer yeni yüz, Belçikalı maraton dağ bisikleti yarışçısı Alice Pirard günün galibiyetini kazandı.

 

Etabın birincisi, finişten sonra; “Mutchilba’ya kadar parkur zemini çok bozuktu.” dedi. Son yağmur sezonundan sonra  Irvinebank ve Mutchilba arasındaki bölümlerin semini oldukça zarar görmüş, araç yolları kullanılamaz hale gelmişti. Sporcular, bu bölüme gelene dek geniş destek ekibi eşlik etti. Polis Eskortu, medya arabaları ve organizasyon destek ekibi, trafiğe kapalı alana giremedi. Ancak kalabalık destek ekibi, sporcuları, yolun trafiğe açık bölümü olan Mutchilba’da bekliyordu.

 


 

 

Günün kazananı Avusturalyalı sporcu, Wolfgang Krenn Mt Mulligan finişinde, “Bu sabah, her zamanki iş gerçekleşti. Ivan Rybarik, hemen sağ taraftan atağını başlattı. Onunla kalmam gerektiğini biliyordum. Sonrasonda o, benim ona yaklaşabildiğimi gördü. Yolun açık olan kısmında 3 kadar sporcu bize katıldığında, hep beraber çok iyi çalıştık.” Katılan ve son 25 kilometreye birlikte çalışan  isimler; Ondrej Fojtik (CZE), Cory Wallace (CAN) ve dünkü etabın ikincisi Michiel Van Aelbroeck idi.

 

 

Önce,  Ivan Rybarik ve Ondrej Fojtik, Pinnacle bölümünde atak yapmaya başladı. Ancak finişe 50 metre kala yaşanan üst düzey sprint mücadelesinde günün en güçlü ismi Wolfgang Krenn oldu ve etap galibiyetini kazandı. Belçikalı Michiel van Albroeck, bugün de sağlam bir performans gösterdi ve yarışın lider grubunda yer aldı. Michiel van Albroeck, bugün etap galibiyetini alamadığı için hayal kırıklığı yaşadığını söyledi. “Küçük bir lider grupta olan her sporcu, kazanmayı ister. Çek sporcular bugün de çok güçlüydü ve kesinlikle bir hediye vermeyi düşünmüyorlardı. Yine de bugünkü ikinciliğim ve genel sıralamadaki dördüncülüğüm için mutluyum. Önümüzde hala dört gün var.” dedi.

 

 

Etabı 5.sırada tamamlayan Cory Wallace, teknik bölümlerden büyük keyif aldığını söyledi. “Başlangıçta kaçış grubunda öndeydim. Teknik bölümleri seviyorum çünkü bu bölümde iyiyim. Fakat, Ivan atak yapıp, Wolfgang’da atağına karşılık verip gitti. Ama iyiyidim ve diğer iki sporcu ile onları yeniden yakalamayı başardım.” dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın