Yıldız Erkek ve Büyük Erkekler Yol Milli Takımımız Alanya da Kampta

23/12/2009  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

Türkiye Bisiklet Federasyonu  Alanya’da kampa girdi. Büyük erkekler hazırlık çalışmalarını sürdürürken, yıldızlar kondisyon ve yol çalışmaları yapıyor.

Alanya10.000′ i yabancı 88.000 kişilik yerleşik nüfusuyla , elverişli hava şartları, doğal güzellikleri ile, çalışkan vizyon sahibi belediyesiyle ileri görüşlü Alanyalı Bisiklet Federasyonu’yla  bu sene ikinci kez haklı olarak milli takım kampının yerinin Alanya olarak belirlenmesinde çok büyük etken oldu.
Kırk iki  kişilik sporcu ve sekiz kişilik yönetici idareci, antrenör, masör kadrosuyla  Alanya’da Alaiye Kleoparta Otel’de sezona hazırlık yapan  Büyük Erkekler  ve Yıldız Milli Yol Bisikleti takımlarımız sezon için hazırlıklarını sürdürüyor.

Yol Bisikleti milli takımlarımız genel kondisyonlarını arttırmak üzere Alanya’da günde 100-120 Km lik antrenmanlar yaptıklarını belirten  Milli Takım Antrenörümüz Suat Toygar “20 günlük kamp süresince programa göre hafif yüklemelerle yeni sezona sporcularımızı yeni sezona hazırlamak. En büyük hedefimiz de olimpiyatlara gidebilmek için yeterli puanı toplamak olacak.”dedi.

  12-26 Aralık 2009 tarihleri arasında 20 sporcuyla ile 2011’da Trabzon’da gerçekleşecek olan Gençlik Olimpiyatlarına şimdiden hazırlandıklarını belirten Yıldız Erkek Milli Yol Bisikleti Takımı Antrenörü Hakan Kıpık “Bununla birlikte Ocak ayında Almanya’da yapılacak olan efor testlerinde 8-10 sporcularımızı kontrol yaptıracağız. Çalışmalarımızı bu yönde devam edeceğiz.”dedi.  
2004 yılında Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkan’lığına seçildiği gündenitibaren birçok başarılı oraganizasyona imza atan As Başkan Abdurrahman Açıkalın federasyon ve teknik kurul ile birlikte  Almanya’nın Nordrhein-Westfalen Eyaleti Bisiklet Federasyonun’un başarılı antrenörlerinden Horst Strunk ile  çalışma kararı aldıklarınıı açıklamıştı ve Alman antrenör ile sözleşme  Alanya’da Alaiye Cleopatra Otelde imzalanmıştı.
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 2 yıllığına anlaşılan  Alman Antrenör Horst Strunk’ü milli yol bisikleti sporcularımızı otelde ziyaret ederek  yemek öncesi Alman Strunk’u tanıştırdı.  Yaptığı konuşmada Sn Müftüoğlu, “Hocalarımızın başına baş antrenör Horst Strunk’u getirdik. 1 Ocak’tan itibarin onunla birlikte çalışacaksınız. O artık Türk bisikletini yönlendirecek, yine hocalarımızla birlikte devam edecek, sizinle birebir çalışmadan öte teknik ekiple devam ederek, onun bilgilerinden faydalanacağız. Biz federasyon olarak sizlere değer veriyoruz. Hedefimiz olan 2012 Londra Olimpiyatlar doğrultusunda sizlerinde olimpiyatlarda madalya alacağınıza inanıyoruz. Açıkçası sizlere güvenimiz her zaman sonsuzdur” dedi.

Kampa Katılanlar

 

Büyük Erkekler Milli Takım Suat Toygar (Antrenör) Ahmet Çiftçi (Yrd. Antrenör) Zakir Gacarlı (Fizyoterapist) Sabri Bayizit – Harun Hedbe (Mekanisyen) Yusuf Eğirdağ (Masör)

Yıldız Erkekler Milli takım Hakan Kıpık – Fatih Özkan – Şevket Şimşek (Antrenör) Aziz Ay (Mekanisyen)

 

1- Miraç Kal 2- Uğur Marmara 3- Serhat Sert 4- Eyüp Karagöbek 5- Bünyamin Özdemir  6-  Ahmet Akdilek  7- Selçuk Türçekin 8- Hüseyin Özcan 9- Hasan Aslan 10-Recep Ünalan 11-Muammer Atalay 12-Gökhan Hasta 13-A. Osman Usta 14-A. Rıza Tanrıverdi 15-Adil Kurkut 16-İsmail Aksoy
17-A. Kürşat Güvenç 18-Ali Gülcan 19-Secaatin Dazkırlı  20-Fatih Harmancı 21-B. Baki Akırşan 22-Mustafa Sayar 

1- Feritcan Şamlı 2- Vahit Saygın 3- Turan Özdemir 4- Yasin Beyan 5- Hakan Erdaş 6- Ayhan Güngör 7- Recep İnan 8- A. Osman Kınıklı  9- Fettullah Köse 10-Cebrail Şeker 11-Ali Erdoğan 12-B. Burak Kayatürk 13-Hasan Kırdı 14-Enes Polat 15-M. Ali Özçelik 16-Burak Kayatürk 17-Kaan Erez 18-Fethi Acar 19-Lütfüllah Tanrıverdi 20-Burak Odabaşı

Kaynak:    www.bisikletfederasyonu.gov.tr

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın