Yeşil Pedal Bisiklet Derneği Bisiklete Destek Projesi

27/02/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme ), Turlar ve Organizasyonlar

 

Bursa’da Ocak ayı sonunda Yeşil Pedal Bisiklet Derneği tarafından başlatılan; hem büyümekte olan yeni nesil çocuklarımıza, hem de bisiklete uzak kalmış toplumumuza bisikleti sevdiren ve bisiklet kültürü konusunda bilinçlendiren proje hızla devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

2011 Tour de France organizasyonuna da sponsor olan CarrefourSA firmasının Bursa Nilüfer Belediyesi sınırları içinde bulunan alışveriş merkezinde geçtiğimiz hafta sonu muhteşem bir kalabalığa bisiklet kültürünü aşıladılar. Bursa da başlatılan bu büyük proje ile ilk aşamada bisiklet üzerinde nasıl dengede durulacağı öğretiliyor. Sonrasında bisiklet kullanırken güvenliğe dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Yeşil Pedal derneği yetkilileri ve gönüllü üyeleri koruma malzemelerinin(kask,dizlik,dirseklik, eldiven, gözlük vs.) önemini anlatılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Son olarak, dünyanın en güvenilir ve en sağlıklı aracına merakla yaklaşan topluma bisiklet teknolojisinin yeniliklerinden ve piyasaya sunulan geniş fiyat aralıklarındaki bisikletlerin farkından bahsediliyor. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu kapsamlı çalışmaya halkın ilgisini en yüksek seviyede çekmeyi başaran bu ekibe ayrıca 1999 Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonluğu’nda ülkemizi temsil eden ve 1.’lik elde eden Serkan Aktaş ziyaret ederek katılıma renk kattı.

 

 

 

 

 

 

Ayrıca ülkemizin en mükkemmel, en muhteşem öğretmenleri olarak bilinen Saruhan Ailesi, küçük oğulları ile beraber bu organizasyonu ziyaret ederek bisiklet sporuna ne kadar önem verdiklerini bir kez daha gösterdiler. Saruhan çifti bisiklete gerçekten, içtenlikle bağlanan ve her engeli kolayca geçip ülkemizdeki bisiklet sporuna olan duyarsızlık hakkındaki düşüncelerini bir çok insanın başaramadığı tatlı söz ile dile getiren harika insanlar. NTV kanalına yaptıkları bu röportajda bu çağdaş öğretmenlerimizi daha iyi tanıyacağınızı düşünüyoruz.

 

 

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=QNRD6Po5NdQ&feature=share:550:0]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeşil Pedal Bisiklet Derneği’nin gerçekleştirdiği bu organizasyonların 2012 yılı içerisinde sürekli devam edeceği ile yaptığımız görüşmelerde açıkça belirtildi. İlerleyen tarihlerde bu organizasyonlara tüm insanlara ulaşması için devam edeceklerini ve 2012 yılına damgasını vuran bir bisiklet derneği olacaklarını açıkladılar. Cyclingtr olarak teşekkür etmekle beraber bisiklet adına gerçekleştirdikleri bu büyük katkıdan dolayı tebrik ediyoruz.  

 

 

Yeşil Pedal Bisiklet Derneği’nin Projelerinde Yer Alan Bisiklet Severleri;

 

Yalçın Ataylar (Dernek Başkanı)

Ayhan Uyar  (Der. Baş. Yardımcısı)

Elif Yıldızalp (Yönetici)

Ertan Güler  (Yönetici)

Hakan Kuyucuk

Barış Yahşi (Yönetici)

Koray Güler

Türker Üstün

Ömer Altun

Özkan Kurşun

Muhammed Altuntaş

Recep Cansırılı

Mehmet Furkan Uyar

Cihan Demirhan

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın