Türkiye 14 Kişilik Bisikletlere Doyacak

18/12/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

Eylül ayında, Almanya’dan gelen ve Kestel’de tanıtılan 14 kişinin pedal çevirdiği ve bir de sürücüsü bulunan bisiklete ilgi artıyor. Belediyeler ve girişimcilerin ilgisini çeken bisikletlerin Almanya’dan ithalatını gerçekleştiren Orhan Ayaz, satmak üzere değil ancak kiralamak üzere 50 tane bisikletin ithalini gerçekleştirdi. Ayrıca, Alman firmadan üretim izni alan Ayaz, Bisikletin Türkiye ve KKTC haklarını da aldı ve Ordu’da 14 kişilik bisikletlerin üretimine başladı. Yakında ilk yerli üretim ile Türkiye’ye ve yurt dışından gelen taleplere 14 kişilik bisikletler temin ediliyor olacak.

 

 

 

Türkiye’ye ilk gelen kupon bisikletin ilk talibi Bursa Nilüfer Belediyesi oldu. Kafe konseptine uygun olan, keyifli bisikletin turizm bölgelerinde oldukça ilgi göreceği kesin. İlk bisikleti kiralayan Nilüfer Belediyesi, kafe olarak kullanılacak bisiletin isim arayışını “Adımı sen bul” olarak sürdüren Bursa, Nilüfer Belediyesi çevreci kafenin ismini belirledi. Bu kafetaryanın manzarası müşterilerin pedala asılma hızına bağlı olan kafenin adı, sosyal medayada en çok oy alan isim, “Havadar Kafe” olarak belirlendi. İsmi bulana ödül vaadinde, 318 oy ile Havada Kafe’nin isim sahibi, makine müdendisi Gülşah Şahin Aladağ ödül bisikletini Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’den aldı.

 

 

Bozbey, “Nilüfer’de yaptığımız bisiklet yolları ile yıllardır dünyanın en çevreci aracı olan bisikletin kullanımını arttırmayı hedefliyoruz, ‘Havadar‘ın da bu çabamıza katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi. Nilüfer’de duran bisikletin Gölyazı’nda da kullanılacağı açıklandı.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın